takip et takip et
Güncel

19 Mart 2021 - 16:13:08

MİLLETVEKİLİ YUSUF BEYAZIT’TAN TOKATA YATIRIM MÜJDESİ

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun başkanlığında Tokat Valisi, Ak Parti Tokat Milletvekillerimiz, Tokat Belediye Başkanımız, Ak Parti İl Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüzün katılımlarıyla Bakanlık merkez binada gerçekleşen görüşmede, Tokat’a yapılacak gençlik ve spor yatırımlarını kapsayan protokol imzalanmasıyla birlikte İlimizde başlayan dev tesisleşme hamlesinde yapım çalışmalarımız […]

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun başkanlığında Tokat Valisi, Ak Parti Tokat Milletvekillerimiz, Tokat Belediye Başkanımız, Ak Parti İl Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüzün katılımlarıyla Bakanlık merkez binada gerçekleşen görüşmede, Tokat’a yapılacak gençlik ve spor yatırımlarını kapsayan protokol imzalanmasıyla birlikte İlimizde başlayan dev tesisleşme hamlesinde yapım çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.
Dört Bir Yanımızı Tesislerle donatıyoruz
Yerel yönetimler, kurum ve kuruluşlarla güçlü iş birliklerine imza atarak Tokat İlimize Ak Hizmetlerimizin çıtasını her geçen gün yükseltiyoruz. “Sporun tabana yayılması ve her kesimden insanların daha fazla spor yapması için İlimizin dört bir yanını bütün branşlarda tesislerle donatıyoruz.
Spordan, Gençliğe 100 Milyonluk Dev Yatırımlar
Tokat’a yapılacak spor yatırımların ortak akılla, ihtiyaçları, talepleri ve stratejileri esas alarak hazırlanan plan dahilinde “Tokat merkezde ve ilçelerimize;
Tokat Merkez 2 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu
Tokat Merkez 2 Adet Spor Salonu
Tokat Merkez Çok Amaçlı Spor Salonu
Almus Güreş Antrenman Salonu
Başçiftlik Kayak Merkezi Teleski Sistemi
Başçiftlik Kayak Merkezi Yürüyen Bant Sistemi
Erbaa İlçe Stadyumu
Turhal Yarı Olimpik Yüzme Havuzu
Turhal İlçe Spor Salonu
Pazar İlçe Spor Salonu Fitness Salonu
Reşadiye Gençlik Merkezi
Tokat Merkez ve İlçe Belediyelere 23 Adet Sentetik Çim Saha
Beldelerimize 10 Adet Sentetik Çim Saha
100 Adet Basketbol Potası
5 Adet Spor Salonu Bakım – Onarım ve Modernizasyon
16 Yurdumuzun Bakım – Onarım ve Modernizasyon
toplamda 100 milyon lira tutarında spor tesisi yatırımlarımızda yapım çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.
DURMAK YOK 2021 YILINDA’DA YATIRIMA DEVAM
Milletvekillerimiz ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret ederek İlimizin Spor tesisleri konusundaki ihtiyaçlarını gündeme getirerek taleplerimizi dile getirdik.
Tokat’lı Sporcularımızın ve gençlerimizin çalışmaları ile ulusal / uluslararası organizasyonlarda elde ettikleri başarılarını ilgi ve gururla takip ettiğini ifade eden Sayın Bakanımız talebelerimize olumlu cevap vererek, 2021 yılı yatırım programı kapsamına alınacağı müjdesini verdi.
İnşallah en kısa sürede hem spor, hem de gençlik alanlarında İl Merkez ve İlçelerimizi kapsayan yatırımlarımız için yapacağımız törenle yatırım protokolümüzü imzalayacağız.
Yeni imzalayacağız protokolde İl Merkez ve İlçelerimize kazandıracağımız yatırımlarımız
Tokat Merkeze Spor Salonu
Tokat Güreş Eğitim Merkezi
Niksar Spor Salonu
Erbaa, Niksar, Reşadiye, Zile ve Almus’a Yüzme Havuzları
Zile Gençlik Merkezi
Reşadiye Spor Salonu
Tokat geneline Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahaları
Tokat Engelliler Kampüsü içerisine Butik Spor Salonu ve Yüzme Havuzu
Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinde çalışmalarımıza ara vermeden ilimize kazandırdığımız bu tesislerimizde gerçekleştireceğimiz sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ile gençlerimizin fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak, obezite ve her türlü bağımlılıklara karşı mücadele ederek, İlimizde Spor Kültürünü oluşturarak ulaşılmadık hiçbir vatandaşımızın kalmaması için bu tesislerimizden azami ölçüde faydalanması büyük önem taşıyor. Sporu bir boş zaman aktivitesi olmaktan çıkarıp, hayat tarzı haline getireceğiz.
İlimize kazandırdığımız bu dev tesislerimizin en kısa sürede tamamlayarak, 7 gün 24 saat açık olacak şekilde vatandaşlarımızın ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin hizmetine sunacağız.

 

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR