takip et takip et
Manşet

19 Mart 2021 - 12:31:14

Vali Dr. Ozan Balcı’nın Yaşlılar Günü Mesajı

Vali Dr. Ozan Balcı, Yaşlılar Günü bir mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti. “Yaşlılarımız; geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültürümüzü ve toplumsal değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Bütün hayatını, bütün emeğini ailesine, milletine, ülkesine adamış yaşlılarımızın yanında olmak, onları memnun etmek, hepimiz için toplumsal bir görev olduğu kadar, […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Yaşlılar Günü bir mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti.
“Yaşlılarımız; geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültürümüzü ve toplumsal değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir.
Bütün hayatını, bütün emeğini ailesine, milletine, ülkesine adamış yaşlılarımızın yanında olmak, onları memnun etmek, hepimiz için toplumsal bir görev olduğu kadar, aynı zamanda bir insanlık görevidir.
Yaşlı insanlarımız, milletimizin belleğidir. Onlar, dün ile bugün arasında köprü vazifesi gören, geçmişte elde ettikleri tecrübelerle, bilgi ve birikimlerle geleceğimize ışık tutan meşaleler gibidirler. Bu bakımdan, genç nesillerimizden, sadece yılın belli günlerinde değil, yılın tamamında yaşlılarımıza hürmet göstermelerini, onlardan ilgiyi esirgememelerini önemsiyorum.
Bizlere ne mutlu ki millet olarak, yaşlılarımıza hürmet ve sevgi beslemeyi, onlara hizmet etmeyi, onlarla dayanışma içinde olmayı erdem sayan bir geleneğin mensubuyuz. Bu geleneğin, bu kültürün, bu anlayışın sürdürülmesi, hem aile bağlarımızın, hem toplumsal dokumuzun, hem de geleceğimizin muhafazası bakımından hayati bir önem taşımaktadır.
Yaşlılarımızın hayatını kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan mutlu bir ömür sürmelerini sağlamak, devletimizin öncelikli görevleri arasındadır. İlimizde kurum ve kuruluşlarımızla birlikte yürüttüğümüz proje ve çalışmalarımızla, toplumun yaşlısı ve genciyle bütün kesimlerinin hep bir arada sağlık, huzur ve güven içerisinde olmalarını, yaşamlarını mutlu bir şekilde sürdürmelerini hedefliyoruz.
Bu düşüncelerle, bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan tüm yaşlılarımızın Yaşlılar Haftası’nı kutluyor; bütün yaşlılarımıza sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde uzun ömürler diliyorum.”

????????????????????????????????????


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR