“KADIN’IN GÜCÜ, TOKAT’IN GÜCÜ” PROJESİNE OKA’DAN ÖDÜL

featured

 

Tokat İl Özel İdaresi tarafından Yöresel Kadın Girişimcileri desteklemek amacıyla hazırlanan projeye Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ödül verdi.

Kadın Kooperatiflerini güçlendirmek, Tokat’taki kadın girişimcileri bir çatı altında toplayarak, Kadın Girişimciliği desteklemek amacıyla Tokat İl Özel İdaresi tarafından hazırlanarak OKA’dan 2020 ve2021 yılları için toplam 685 BİN TL değerinde ödenek aktarılmasını sağlayan proje ödüle layık görüldü.

Tokat Yağıbasan Medresesi’nde Tokat Valiliği ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen programda Tokat Valisi Sayın Numan Hatipoğlu tarafından Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Av. Erol Duyum ve Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe’ye proje plaketi verildi.

Tokat İl Özel idaresi Basın yayın ve halkla ilişkiler müdürlüğü tarafından projeye ilişkin yapılan açıklamada, proje kapsamında ayrıca kooperatif üyesi kadınlara eğitimleri verildiği bildirildi. Yapılan açıklamada şunlara değinildi:

“OKA tarafından desteklenen ve başarılı olan toplam 26 proje içerisinde yer alan “Kadın’ın Gücü, Tokat’ın Gücü” Projemiz kapsamında; Tokat’taki kadın kooperatiflerine yer tahsisi yapılarak bina yapım ve onarımları tamamlanmıştır.

Endüstriyel üretim makineleri ve mutfak ekipmanları alımı yapılmış olup, bu ihale ile Toplam 15 kalem ve 300 adet makina ve ekipmanlar kooperatiflerimize, üretim çeşitlerine ve üretim kapasitelerine göre dağıtılmıştır.

Yöresel Kadın Girişimcileri desteklemek ve girişimci kadınlarımızın yanında yer almak için girişimci kadınlarımıza eğitimler verilerek her türlü destek sağlanmıştır.

Tokat ve İlçelerde kurulan tüm kadın kooperatiflerinde bulunan toplam 300 girişimci kadına; Kooperatifçiliğe Giriş, Girişimcilik ve İş Planı Hazırlama, Stratejik Planlama ve İletişim, Finansal Yönetim ve Muhasebe Uygulamaları, Pazarlama ve Markalaşma, E-Ticarete Giriş ve Dış Ticaret, Gıda Güvenliği, Gıda Üretim Teknikleri ve Uygulamalı Atölye çalışmaları konularında uzmanlarımız tarafından detaylı eğitimler verilerek, eğitim sonunda sertifikaları teslim edilmiştir.

Projenin gerçekleştirilmesinde, hazırlanmasında emeği geçen bütün kadınlarımıza teşekkür ederiz. Dün olduğu gibi bundan sonra da girişimci kadınlarımızın ve üreticilerimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz.

Tokat’ımıza, Tokatlı Kadınlara hayırlı olmasını dileriz. Tokat İl Özel İdaresi.”

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
“KADIN’IN GÜCÜ, TOKAT’IN GÜCÜ” PROJESİNE OKA’DAN ÖDÜL

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir