takip et takip et
Manşet

27 Şubat 2020 - 09:26:21

Kadın Girişimcileri Üretim Kooperatifi’nin Çalışmaları Değerlendirildi

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda kadınların aklından, zekasından, yetenek ve yetilerinden yararlanmak için kurulacak kadın girişimcilerin üretim kooperatifi çalışmaları değerlendirildi. Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda kadın girişimcileri bir araya getirecek kooperatif çalışmalarının son durumu değerlendirildi. Tokat Kadın Kooperatifi şemsiyesi altında her ilçenin kendi kooperatifini kuracağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, kadınların ürettikleri doğal […]

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda kadınların aklından, zekasından, yetenek ve yetilerinden yararlanmak için kurulacak kadın girişimcilerin üretim kooperatifi çalışmaları değerlendirildi.
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda kadın girişimcileri bir araya getirecek kooperatif çalışmalarının son durumu değerlendirildi.
Tokat Kadın Kooperatifi şemsiyesi altında her ilçenin kendi kooperatifini kuracağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, kadınların ürettikleri doğal ürünler ve yöresel el sanatları ürünlerinin kooperatif çatısı altında toplanarak, kurulacak bir sistemle ürünlerin üretildiği yerden alınıp modern teknoloji, marka ve ambalaj ile pazarlanacağını kaydetti.Vali Dr. Ozan Balcı, değer üreten girişimci kadınların kooperatife üye yapılacağını belirterek, Tokat’ın potansiyelinin olduğunu ve bunun değerlendirilmesi için hep birlikte çalışıldığını ifade etti.

“Tokat’ın Geleneksel El Sanatlarının Tanıtılmasına Desteğimiz Tamdır”

Vali Dr. Ozan Balcı, yazmacılık başta olmak üzere Tokat’ın geleneksel el sanatlarının tanıtılması için desteğinin tam olduğunu söyledi.
Valilik Toplantı Salonunda Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda Tokat’ın geleneksel el sanatları ile ilgili yapılan çalışmalar değerlendirildi.
Tokat yazması başta olmak üzere sandık, Zile’nin yarı değerli taşları, dokumacılık, kalıpcılık, mendil gibi ürünlerin moda, dizayn, tasarım ve rengi ile aslına uygun olarak üretilip, tek marka altında toplanarak, kendine has logosu ile pazara sunulacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, üretim yapacak kadınlara malzeme, ekip ve alet konusunda gereken desteğin verileceğini söyledi.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Benim görevim el sanatları ustalarını yüreklendirmek, cesaretlendirmek ve destek olmak. Tokat’ın geleneksel el sanatlarını ve yöresel ürünlerinin tanıtımını önemsiyorum. Sizlere tam destek veriyorum.” diye konuştu.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR