takip et takip et
Güncel

27 Şubat 2020 - 09:21:05

ERBAKAN VAKFI TOKAT İL BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

ERBAKAN OLMAK ONUN YOLUNDAN GİTMEK YÜREK İSTER Erbakan olmak inançtır, aşktır, heyecandır. Erbakan olmak hidayettir, dirayettir, ferasettir. Erbakan olmak hakkı üstün tutmaktır, adil bir düzen kurmaktır, yeni bir dünya için çalışmaktır. Erbakan olmak D-8’dır, D-60’tır, D-160’tır. Erbakan olmak alın terine saygıdır, el emeğinin değerini bilmektir, isçinin hakkını vermektir. Erbakan olmak yapay sınırları aşmaktır, yeryüzünün anatomisini […]

ERBAKAN OLMAK ONUN YOLUNDAN GİTMEK YÜREK İSTER

Erbakan olmak inançtır, aşktır, heyecandır. Erbakan olmak hidayettir, dirayettir, ferasettir. Erbakan olmak hakkı üstün tutmaktır, adil bir düzen kurmaktır, yeni bir dünya için çalışmaktır. Erbakan olmak D-8’dır, D-60’tır, D-160’tır. Erbakan olmak alın terine saygıdır, el emeğinin değerini bilmektir, isçinin hakkını vermektir. Erbakan olmak yapay sınırları aşmaktır, yeryüzünün anatomisini görmektir, dünyanın fizyolojisini çözmektir. Erbakan olmak kardeşliktir, paylaşmaktır, merhamettir. Erbakan olmak Kıbrıs’tır, Filistin’dir, Bosna’dır. Erbakan olmak Asya’dır, Afrika’dır, tüm mazlum coğrafyalardır. Erbakan olmak emektir, ekmektir, berekettir.
Erbakan olmak ekmek arabasının ardından hasta annesine ekmek götürebilmek için yalın ayak koşan çocuğa sıcak bir ekmek olmaktır, varoşlarda yaşayıp çöplerden yiyecek toplayan çocuğa bir tas çorba olmaktır, Afrika’da en basit bir ilacı bulamadığı için ölmek üzere olan bir çocuğa derman olmaktır. Erbakan olmak ağır sanayidir, fabrika yapan fabrikadır, demiri adaletin emrine vermektir. Erbakan olmak her rengin, her ırkın, her dilin bir ayet olduğunu bilmektir. Erbakan olmak insanca yaşamanın her insanın hakkı olduğuna inanmaktır. Erbakan olmak yoldaki bir taşı kaldırmaktır.
Erbakan olmak önce ahlak ve maneviyattır, nefis terbiyesidir, son nefese kadar mücahededir. Erbakan olmak kalplerin fethidir, fütuhatın dirilişidir, dirilişin tarihidir. Erbakan olmak yeniden büyük Türkiye’dir, İslam Birliği’dir, ikinci Yalta konferansıdır. Erbakan olmak “bana ne Amerika’dan” diyebilmektir, şahsiyetli dış politikadır, ırkçı emperyalizme meydan okumaktır.
Erbakan olmak Malazgirt’te Sultan Alparslan, İstanbul’un fethinde Fatih Sultan, Çanakkale’de Seyit Çavuş olmaktır. Ve elbette Erbakan olmak cay sohbetlerinde kahramanlık taslamak değil en ağır koşullarda bile istikamet üzere kalmaktır. Erbakan olmak Milli Görüş’te er olmak, inancı uğruna ter dökmek, liderine bağlı sadık bir nefer olmaktır.
Yolun Yolumuzdur Hocam. Mekânın Cennet, Makamın Âli Olsun.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR