Halk TV, Yayınladığı Haberi Yalanladı!

Halk TV’nin yayınladığı haberin doğruluğu sorgulandı! Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, asılsız iddialara karşı hukuki mücadelesini sürdürüyor.

Halk TV kanalı, 19 Aralık 2023 tarihinde “Kayda Geçsin” adlı programda Üniversitemiz ile ilgili gerçeği yansıtmayan, kamuoyunu yanıltıcı ve yönlendirici nitelikte haber ve bilgilere yer verdiği iddiasını reddetti.

Halk TV’nin Açıklaması

Halk TV’nin 19 Aralık 2023 tarihinde yayınlanan “Kayda Geçsin” programında, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih YILMAZ ve üniversite hakkında gerçeğe aykırı ve kötü niyetli ithamlarda bulunulduğu öne sürülmüştü. Ancak, kanal tarafından yapılan açıklamada, bu iddiaların doğru olmadığı belirtildi ve asılsız olduğu kabul edildi.

Üniversitenin Tepkisi ve Hukuki Süreç

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi yetkilileri, bu tür yanıltıcı bilgilerle kendilerini kamuoyunda yıpratmaya çalışan kişi ve kurumlara karşı hukuki mücadelelerini sürdüreceklerini açıkladılar. Rektör ve üniversite hakkında yapılan asılsız iddiaların düzeltilmesi için gerekli adımların atıldığı vurgulandı.

Hukuki İşlemler Devam Ediyor

Üniversite yönetimi, medya manipülasyonu ve kamuoyunu yanıltma girişimlerine karşı kararlılıkla mücadele edeceklerini belirtirken, usulsüz iş ve işlemler tesis eden kişiler hakkında idari, cezai ve adli soruşturmaların sürdüğü bilgisini verdi.

Kamuoyuna Duyuru

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi yetkilileri, kamuoyuna saygıyla duyurarak, gerçeklerin ortaya çıkması için hukuki sürecin titizlikle takip edileceğini ve halkın doğru bilgilendirilmesi için gereken her türlü adımın atılacağını ifade ettiler.

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Halk TV, Yayınladığı Haberi Yalanladı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir