Ata İttifakı Adayı Sinan Oğan Cumhur İttifakı Adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanı Destekleyeceklerini Belirtti

featured

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesi önemli bir gelişme yaşandı. ATA İttifakı adayı olan Sinan Oğan, oyların yüzde 5’in üzerindeini alarak ikinci tur için kritik bir isim haline gelmişti. Oğan, “İkinci turda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi ilan ediyorum. İlk turda bize oy veren seçmenlerimizi de Erdoğan’ı desteklemeye davet ediyorum” şeklinde bir açıklama yaptı.

Türkiye, 28 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna odaklanmış durumda. İlk turda Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49.52 oy alarak birinci sırayı elde ederken, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44.88 oy oranıyla ikinci sırayı aldı. İkinci turda yarışacak olan adaylar Erdoğan ve Kılıçdaroğlu olarak belirlenirken, yüzde 5’in üzerinde oy alan ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın hangi adaya destek vereceği merak konusu oldu.

Kurtulmuş ve Özdağ Arasındaki Görüşme ATA İttifakı’nın ana bileşeni olan Zafer Partisi’nin Genel Başkanı Ümit Özdağ, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’u partisinin genel merkezinde ağırladı. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından Özdağ, “Sığınmacı ve kaçaklar meselesi konusunda Zafer Partisi’nin çözüm önerilerini dile getirdik. Aramızda farklılıklar olduğu açıktır. Zafer Partisi’nin politikası gerekirse zorla geri dönüştürme” şeklinde konuştu. Kurtulmuş ise “Ümit ediyorum ki, Zafer Partisi değerlendirme yapacak. Suriyelilerin dönüşü için çalışıyoruz. Zafer Partisi’nin görüşlerini de destekleyici görüyoruz” ifadelerini kullandı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Ata İttifakı Adayı Sinan Oğan Cumhur İttifakı Adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanı Destekleyeceklerini Belirtti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com