takip et takip et
Manşet

4 Kasım 2020 - 16:37:56

Vali Dr. Ozan Balcı, İnceleme ve Ziyaretlerine Turhal ve Pazar İlçelerinde Devam Etti

Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal Eriklitekke programı sonrası Pazar ilçemizi ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu Pazar Çayköy’de  1000 Dekar Alanda Bağ Fidanı Toprakla Buluşuyor Ziyaretlerine Pazar Çayköy ziyareti ile başlayan  Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat Narince Üzüm Bağcılığını Geliştirme Projesi kapsamında Pazar Çayköy’de 1000 dekar alanda 250 bin bağ fidanının toprakla buluşacağı alanda yürütülen […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal Eriklitekke programı sonrası Pazar ilçemizi ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu

Pazar Çayköy’de  1000 Dekar Alanda Bağ Fidanı Toprakla Buluşuyor

Ziyaretlerine Pazar Çayköy ziyareti ile başlayan  Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat Narince Üzüm Bağcılığını Geliştirme Projesi kapsamında Pazar Çayköy’de 1000 dekar alanda 250 bin bağ fidanının toprakla buluşacağı alanda yürütülen çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, “Devlet-vatandaş işbirliğiyle çok güzel bir iş yapacağız. Memleketimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun. Amacımız Tokat’ımıza, Tokatlı hemşehrilerimize katkı sağlamak, çiftçimizi, üreticimizi zenginleştirmek. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Bağlarbaşı Köyünde Koyunculuk Yapan Üretici Ziyaret Edildi

Vali Dr. Ozan Balcı Pazar ilçemize bağlı Bağlarbaşı köyünde koyunculuk yapan yetiştiricimizi ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta koyunculuğun gelişmesi için “Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var” projesinin başlatıldığını ve projenin Türkiye’ye model olduğuna değinerek “5 Yılda 500 Bin Koyun hedefi ile yürütülen proje kapsamında Tokat’ta bu yıl 100 bin koyun dağıtılıyor. Bu güne kadar toplam 305 yetiştiricimiz, 26 bin 352 hayvan alımını tamamladı. Çiftçimize desteğimiz tam. Her zaman çiftçimizin üreticimizin yanındayız. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Pazar İlçesinde  Esnaf Ziyareti

Pazar ilçe ziyaretinde esnaflara ve vatandaşlara selam vererek hal hatır soran Vali Dr. Ozan Balcı,  ilçenin ekonomik hayatına önemli katkıları olan esnafların her zaman yanında olduğunu ifade ederek esnaflara hayırlı işler, bol kazançlar; vatandaşlara da sağlık ve afiyet diledi.

Kütüphane Restorasyon Çalışmaları İncelemeleri

Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz koordinesinde OKA ve Milli Eğitim destekleriyle restorasyon çalışmaları devam eden Pazar eski Hükümet Konağında incelemelerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmaların tamamlanmasıyla kütüphane ile Pazarlı kadınlar, gençler ve çocuklar için merkez olarak kullanılacak projenin şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Vali Ozan Balcı, “Tokat’ımız ve Tokatlı hemşerilerimizin huzuru, refahı ve mutluluğu için hep birlikte yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle, el ele, omuz omuza çalışıyoruz. Çalışmalarda emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Yatırımlarımız memleketimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

İnceleme ve ziyaretlerde Vali Dr. Ozan Balcı’ya, Pazar Kaymakamı Mesut Ateş, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ile ilgililer eşlik etti.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR