Vali Dr. Ozan Balcı Almus, Reşadiye ve Niksar’da incelemelerde bulundu

featured

1 Milyon ceviz fidanı hızla devam ediyor

Vali Dr. Ozan Balcı Almus ve Reşadiye Tozanlı Vadisinde bulunan köylerde devam eden ceviz fidan dikim çalışmalarını yerinde inceledi.

Almus Tozanlı Vadisinde Çilehane, Cihet, Akarçay, Dikili, Çamdalı, Çamköy, Dereköy, Gümeleönü, Armutalan, Gebeli, Çaykıyı, Çaykaya, Çambulak köy muhtarları ile bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, ceviz fidanı dikim çalışmalarına ilişkin Tarım Tokat ve Orman Tokat ekiplerinden ve köy muhtarlarından bilgi aldı.

Reşadiye Tozanlı Vadisi İsmailiye köyünde ceviz fidanı dikilebilecek alanlarda incelemelerde bulunarak bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye Dutdibi köyünde, Döllük, Dutdibi, Uğurlu, İsmailiye, Dalpınar, Özlüce, Tozanlı Fındıcak, Esenköy-Güneygölcük köyü muhtarları ile bir araya gelerek, ceviz fidanı dikim çalışmalarını değerlendirdi.

Almus ve Reşadiye Tozanlı Vadilerinin yapılan ceviz fidanı dikim çalışmaları ile bölgenin değerine değer katacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Yaklaşık 5 bin dönüm alanda 80 bin ceviz fidanı diktik. Kalan yerlerin de projelendirmesini yapıyoruz. Almus Tozanlı Vadisini ve Reşadiye Tozanlı Vadisini ceviz bahçesi haline getireceğiz. Toprağı, çiftçiyi, üreticiyi seviyoruz, tarım ve orman teşkilatı, kaymakamlıklar ve devletin tüm birimleri ile cevizciliğe destek verdik bundan sonrada desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

1 milyon ceviz fidanının çiftçinin değerli eliyle Tokat’ın kıymetli topraklarıyla buluşturulacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “1 milyon ceviz projesi hızla devam ediyor. Şuana kadar 520 bin adet ceviz diktik. Bundan sonraki hedefimiz de 500 bin cevizi Tozanlı Vadisiyle buluşturmak.” dedi.

Reşadiye yatırımlarına inceleme

Reşadiye ilçesinde tamamlanan ve yapım aşamasında olan yatırımları yerinde gören Vali Dr. Ozan Balcı, ilgililerden bilgi aldı.

Toplum Sağlığı ve 112 Acil Sağlık İstasyonu ile Çocuk Trafik Eğitim Parkı yapılacak alanda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, 11 ilçeye Çocuk Trafik Eğitim Parkı kazandırılacağını söyledi.

Reşadiye’de Anaokulu yapılması planlanan alanda da incelemelerde bulunarak bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “İlçemize müstakil yeni bir anaokulu kazandıracağız. Reşadiyeli hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

İlçe Halk Kütüphanesi yapılması planlanan alanlarda incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, kütüphanenin ihalesinin yapıldığını, yakın zamanda Reşadiye’ye kazandırılacağını bildirdi.

Niksar’da incelemeler

Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye programının ardından 1 Milyon Ceviz Fidanı Projesi kapsamında ceviz fidanı diken Niksar Mutluca Köyü sakinlerini ziyaret etti. Köy sakinleriyle bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, kendisine ve beraberindeki heyete süt ikram eden vatandaşlarımıza, “Anadolu insanımızın en güzel geleneklerinden biri de misafirperverliktir. Hem misafirperverliğiniz için hem de diktiğiniz ceviz fidanları için teşekkür ederim. Tarımın, hayvancılığın, çiftçinin ve üreticinin dostu olarak her zaman yanınızdayız.” dedi.

Daha sonra Köklüce Köyünde 1000 dönümlük ceviz fidan dikim alanlarında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, bir süre sohbet ettiği çiftçilerimize emek ve gayretleri için teşekkür etti.

Ardından Niksar Serenli’ye geçerek ceviz fidan dikim alanlarında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Serenli’de geçen sene 2 bin 300 dönüm alanda cevizi toprakla buluşturduk. Bu sene 1000 dönüm alanda daha dikmeye devam ediyoruz. Toplamda yaklaşık 80 bin ceviz dikmiş olacağız. Böylece Türkiye’nin en büyük ceviz bahçelerinden biri Serenli’de olacak. Üretime, üreticiye destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Akabinde Niksar Gökçeli beldesinde bulunan ve çıkan yangında kullanılamaz duruma gelen Yakınca Camisinde restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Yakınca Camisinin Özel İdare kaynakları ile aslına uygun restore edilmesi için çalışmalarımız hızla devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda tamamlanarak camimiz ibadete açılacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Gökçeli Beldesi ziyaretinde Belediye Başkanı Mustafa Koyuncu ile üzüm yetiştirilecek alanlarla ilgili bilgi alış verişinde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Gökçeli üzümüyle meşhur. Gökçeli’de 1000 dönüm alanda daha narince üzüm bağı kurmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Çiftçiye, üretime desteğimiz tam.” ifadelerini kullandı.

İncelemelere Almus Kaymakamı, Reşadiye ve Niksar Kaymakam Vekili Sinan Korkmaz, Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, İl Genel Meclis Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Tarım Tokat ve Orman Tokat kurum müdürleri ile ilgililer katıldı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Vali Dr. Ozan Balcı Almus, Reşadiye ve Niksar’da incelemelerde bulundu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com