takip et takip et
Manşet

25 Haziran 2020 - 15:34:13

TOKAT KİRAZI SOSYAL MEDYADA TT OLDU

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve TOKKON öncülüğünde sosyal medyada başlatılan #KirazTokattaYenir etiketi yoğun ilgi gördü. Gün boyu Tokat Kirazı Twitter’da ön sıralarda yerini alarak Trend Topic (TT / Popüler Konu) oldu. Tokatlıların yanı sıra, birçok ünlü sanatçının da destek verdiği Tokat Kirazı etiketi Tokat’ın tanıtılmasında önemli rol oynadı. Konuyla ilgili açıklama yapan Tokat Belediye […]

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve TOKKON öncülüğünde sosyal medyada başlatılan #KirazTokattaYenir etiketi yoğun ilgi gördü.

Gün boyu Tokat Kirazı Twitter’da ön sıralarda yerini alarak Trend Topic (TT / Popüler Konu) oldu.

Tokatlıların yanı sıra, birçok ünlü sanatçının da destek verdiği Tokat Kirazı etiketi Tokat’ın tanıtılmasında önemli rol oynadı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Kirazını tatmak için herkesi Tokat’a beklediklerini belirterek; “

Hz. Mevlana’nın; “Tokat’a gitmek gerek, çünkü Tokat’ta insanlar ve iklim mutedil” diye övdüğü tek şehir olan bereketli toprakların üzerinde kurulu Tokat’ımızda kirazın ayrı bir yeri vardır. Tokat Kirazı bugün dünyaya açılmış durumda, hemen hemen tüm ülkelerde Kirazımızı görebilir, o eşsiz lezzetini tadabilirsiniz.

Bizler de Tokatlı hemşehrilerimizle, TOKKON işbirliğiyle Sosyal Medyada böyle bir çalışma başlatmak istedik. 1,5 Milyon Tokatlıyı harekete geçirerek, hem kirazımızı hem de Tokat’ımızı tanıtmak, insanlarımızın bu lezzetten mahrum kalmamasını, Kiraz denince akla Tokat’ın gelmesini sağladık. Bu konuda da hemşerilerimizin ve Tokat sevdalılarının destekleriyle sosyal medyada gündem olduk. Bu başarı tüm Tokatlıların. Başta Sayın Milletvekillerimiz olmak üzere, sanatçılarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve bu paylaşımlara gönül veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Herkesi Kirazın anavatanı Tokat’a bekliyoruz. “ dedi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR