Tokat Kebabı için “Ağzı olan konuşuyor” dedi

featured

Tokatlı Gurme Adnan Şahin, Türkiye Gazetesi’nde yer alan köşe yazısında, Sivaslıların Tokat Kebabı’nı sahiplenme isteğine dikkat çekti.

Sivas Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği’nin Başkanı Ahat Türkmenoğlu, Sivas’ın zengin ve göz alıcı mutfak kültürünün önemine vurgu yaparak, Tokat Kebabı’nın aslında bir Sivas yemeği olduğunu iddia etti. Bu açıklama, her yıl gündeme gelen Tokat Kebabı tartışmasını yeniden alevlendirdi. Tokatlılar, Sivas’ın köftesi ve kangal köpeği gibi simgelerine sahip çıkmamış olabilir, ancak Sivaslıların anlam verilemeyen bir şekilde Tokat’ın lezzetlerine ilgi göstermeye devam etmesi şaşırtıcı bir durum olarak değerlendiriliyor. Bu nedenle coğrafi işaret tescili bulunan ve belgeleriyle Tokat’a ait olduğu kesin olan Tokat Kebabı’na Sivas’ın sahip çıkma çabaları boşuna olarak görülüyor.

Son kararı Adnan Şahin verdi

Bu konudaki tartışmalara son noktayı koyan ünlü gurme Adnan Şahin, şunları belirtti: “Tokat’taki tarihi kökenlere sahip kebap fırınlarının varlığı, Tokat Kebabı’nın açık bir şekilde Tokat şehrine ait olduğunu doğrular niteliktedir. ‘Senin benim’ çekişmesine gerek yok… Yıllardır Sivas ve Tokat arasında süregelen anlamsız bir tartışma olan Tokat Kebabı’nın vatanı açıkça Tokat’tır.” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Kebabı için “Ağzı olan konuşuyor” dedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com