takip et takip et
Manşet

11 Mayıs 2020 - 13:43:28

Pazar Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi ile Sulusaray Termal Tesis Projesi Çalışmaları Değerlendirildi

Pazar Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi ve Sulusaray’da Termal Tesis projelerinin ele alınarak değerlendirildiği toplantı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yöntemi ile yapıldı. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıdaVali Dr. Ozan Balcı, toplumun her kesimine hitap eden Sulusaray Termal Tesis Projesi ve Pazar Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi’nde sona yaklaşıldığını ifade ederek, “Ballıca Mağarası ve Kaz […]

Pazar Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi ve Sulusaray’da Termal Tesis projelerinin ele alınarak değerlendirildiği toplantı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yöntemi ile yapıldı.
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıdaVali Dr. Ozan Balcı, toplumun her kesimine hitap eden Sulusaray Termal Tesis Projesi ve Pazar Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi’nde sona yaklaşıldığını ifade ederek, “Ballıca Mağarası ve Kaz Gölü Tokat’ın önemli iki değeri ve tabiat harikası yerler. Yine Sulusaray kaplıcaları da Tokat için bir değer ve bitirildiğinde memlekete millete şifa dağıtacak. Projelerin tamamlanmasıyla bu değerler ortaya çıkacak ve Tokat’ın turizmine kazandırılacak.” dedi.
Projelerde sona yaklaşıldığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “İşleri önemsiyoruz. Devletimizin milletimizin, Tokat’ımızın Tokatlı hemşehrilerimizin işlerini yapıyoruz. İşlerimizi aşkla şevkle, yılmadan yorgunluk göstermeden ayrıntısı ile önemseyerek yapıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Yapılacak alanların şık, sade, zarafete ve estetiğe sahip olmasınınönemli olduğunukaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımızın, Tokatlı hemşehrilerimizin ve turizmcilerin keyifle zaman geçireceği, bütün ayrıntısıyla tasarlanmış, sosyal donatı alanları ile zenginleştirilmiş hoş ve güzel mekanlar olması için çalışmaları bu doğrultuda yapıyoruz. Şimdiden Tokat’ımıza Tokatlı hemşehrilerimizehayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Toplantıya İl Özelİdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, OKA İl Koordinatörü Mehlika Dicle ve proje ekibi katıldı.
Pazar Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi
Pazar Kırsal Turizmi Geliştirme Projesi kapsamında Pazar’da Ballıca Mağarası, Ocaklı Şelalesi ve Kaz Gölünde yapılacak düzenlemeler ile Pazar ilçesinde sürdürülebilir kırsal turizmin geliştirilerek, rekabet avantajına sahip turizm türlerinin kullanıcılara sunulması ve kırsal alanda ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesinin sağlanması amacıyla vatandaşların daha iyi hizmet alarak hoşça vakit geçirebilmeleri için çalışmalar yapılıyor.
Sulusaray Termal Tesis projesi
Sulusaray Termal Tesis projesi kapsamında yapılması planlanan havuzlar, apartlar, sosyal tesisler ve park alanları gibi vatandaşlarımızın keyifli ve güzel zaman geçirmelerine katkı sağlayacak.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR