takip et takip et
Manşet

31 Mart 2021 - 20:03:41

İl Toprak Koruma Kurulu Toplandı

İl Toprak Koruma Kurulu Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı başkanlığında kurul üyelerinin katılımı ile Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin ele alınarak karara bağlandığı değerlendirmelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın çok kıymetli tarım arazileri olduğunu belirtti. Tokat’ın ve Türkiye’nin geleceği için gelecek nesillerimiz için toprağın, suyun ve havanın korunması gerektiğini belirten Vali Dr. Ozan […]

İl Toprak Koruma Kurulu Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı başkanlığında kurul üyelerinin katılımı ile Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Gündem maddelerinin ele alınarak karara bağlandığı değerlendirmelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın çok kıymetli tarım arazileri olduğunu belirtti.

Tokat’ın ve Türkiye’nin geleceği için gelecek nesillerimiz için toprağın, suyun ve havanın korunması gerektiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Topraklarımızı seviyoruz, çiftçimizi seviyoruz, Tokat’ımızı seviyoruz. Tarımın başkenti Tokat. Yedi tane kıymetli ovamız var, iki tane nehrimiz var. Sanayicimizi seviyoruz, işçimizi seviyoruz. Standartlara uygun daha kaliteli üretim yapılabilmesi için, toprağı korumak, sularımızı korumak gelecek kuşaklara daha sağlıklı bir çevre ve yaşam alanı bırakabilmek için OSB’lerdeki arıtmalarımızın da en kısa zaman içerisinde temellerini atıyoruz. Böylece topraklarımızı, suyumuzu kirletmeyeceğiz. Toprakların korunması, suyun korunması konusunda insanlarımızı da daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Necati Sepetçioğlu’nun dediği gibi Memleketi, milleti sevmek dağıyla taşıyla, yaylasıyla ovasıyla, kurduyla, kuşuyla, böceğiyle, şarkısıyla türküsüyle, insanıyla sevmek demek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR