Gop.Üniversitesi Araştırma Hastanesi Mayıs Ayı İstatistikleri Açıklandı

featured

Üniversite Hastanemizin Mayıs ayı istatistikleri açıklandı. İstatistiklere göre 51 binin üzerinde hasta Üniversite Hastanemizden sağlık hizmeti aldı.
Başhekimlikten yapılan açıklamaya göre 1-31 Mayıs 2023 tarihleri arasında 40 bin 636 hasta polikliniklerde muayene hizmeti alırken erişkin ve çocuklarda acil muayene hizmeti alan hasta sayısı 11 bin 50 olarak ifade edildi. Bin 451 hasta ise Üniversite Hastanemizde ameliyat oldu. Mayıs ayında Üniversite Hastanesi yoğun bakımında 508 hasta yatarken 3 bin 144 hasta serviste yatan hasta olarak kaydedildi. Bu verilere göre Üniversite Hastanemizde tüm alanlarda toplam 56 bin 789 hasta sağlık hizmeti aldı.
Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Üniversitemizin eğitim öğretimin yanı sıra bölgesine yüksek katkı sağladığını belirterek hem sağlıkta hem diğer alanlarda yükselen bir başarı grafiğinin olduğunu söyledi. Mayıs ayı istatistiklerini değerlendiren Rektörümüz Üniversite Hastanemizin nitelikli sağlık hizmeti nedeniyle Tokat ve bölgesinde hastalar tarafından yoğun olarak tercih edildiğini ifade etti. Donanımlı ve alanında uzman sağlık personelinin Üniversitemizde yer aldığını belirten Rektörümüz sağlık hizmetinde standartların giderek daha da yükseleceğini belirtti.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Gop.Üniversitesi Araştırma Hastanesi Mayıs Ayı İstatistikleri Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com