takip et takip et
Manşet

27 Ekim 2020 - 14:25:11

En İyi Narkotik Polisi Annedir Projesi Tokat’ta Başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘En İyi Narkotik Polisi, Anne’ projesi Tokat’ta başladı. Vali Dr. Ozan Balcı’nın katılımıyla 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen programda okulların rehber öğretmenleri ile annelere proje ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Annelere uyuşturucu madde kullanımı durumunda çocuklarında oluşabilecek davranış değişikliklerini anlatan görevli polisler, çocukları ve gençleri uyuşturucudan uzak tutabilmek için anne ve […]

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘En İyi Narkotik Polisi, Anne’ projesi Tokat’ta başladı.
Vali Dr. Ozan Balcı’nın katılımıyla 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen programda okulların rehber öğretmenleri ile annelere proje ile ilgili bilgilendirme yapıldı.
Annelere uyuşturucu madde kullanımı durumunda çocuklarında oluşabilecek davranış değişikliklerini anlatan görevli polisler, çocukları ve gençleri uyuşturucudan uzak tutabilmek için anne ve emniyet güçlerinin işbirliğinin önemli olduğuna değindi.
Programda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklar bizim her şeyimiz, geleceğimiz. Sizlerin çocukları ama bizlerin geleceği. Onların uyuşturucuya buluşmaması lazım. Tedbiri baştan almalıyız. İşi ayrıntısıyla önemsememiz ve sıkı takip etmemiz lazım. Bunun için de bizlere çok önemli görev düşüyor.” dedi.
Tokat’ta uyuşturucuyla mücadelenin başarılı bir şekilde uygulandığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Sadece polisimizin, jandarmamızın mücadelesi ile değil, devletimizin diğer kurumlarının da mücadelesi ile çok iyi gidiyor.Tokat’ta eğitimle, sporla, sağlıkla, diyanetle, kültür  sanatla biz uyuşturucuyla mücadeleyi başarıyla uyguluyoruz.  Çocuklara, dezavantajlı gruplara sahip çıkmamız lazım. Bu proje ile de işin içine öğretmenlerimiz ve annelerimiz dahil oluyor. En iyi polis annedir. Milli Eğitim Müdürlüğü işi çok önemsiyor. En İyi Narkotik Polisi Anne projesini okullarımızda en iyi şekilde uygulayacağız. Çocuklarımızı önemsiyoruz. Onlara sahip çıkmamız lazım. “ dedi.
Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sümbül, rehber öğretmenler ve veliler katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR