AFAD Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Sadi Ergin’den Vali Dr. Ozan Balcı’ya Ziyaret

featured

İçişleri Bakanlığı AFAD Yönetim Başkanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Sadi Ergin ve AFAD İl Müdürü Süleyman Yiğit,  Vali Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret etti.

Afet Eğitim Yılı hazırlıkları ve koordinasyonu konularının ele alındığı ziyarette, Daire Başkanı Sadi Ergin, AFAD Başkanlığının yurtiçi ve uluslararası alanda gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin bilgi verdi.

2021 yılının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla “Afet Eğitim Yılı” ilan edildiğini belirten AFAD Yönetim Başkanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Sadi Ergin, bu kapsamda; afet öncesi, sırası ve sonrasında ortaya çıkan kayıpları azaltmak ve afetlere karşı daha dirençli bir toplum oluşturmak için, afetlerin önlenmesi konusunda farkındalık oluşturmaya yönelik afet farkındalık ve AFAD bünyesinde verilen diğer eğitimlerin, 2021 yılı Ocak ayı itibari ile başladığını aktardı.

Ziyarette ayrıca 2021 yılının “Afet Eğitim Yılı” ilan edilmesi dolayısıyla Tokat için konulan hedefleri gerçekleştirme, işbirliği ve destek alma konuları ile Afet Eğitim Yılı faaliyetleri hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, AFAD’ın donanım ve personel anlamında güçlü yapısı ile ülkemizde olduğu kadar, dünyanın birçok yerinde yardıma koşan ve cankurtaran bir oluşum olarak görüldüğünü belirtti.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta da gerçekleştirilecek eğitim faaliyetlerinde desteğinin tam olduğunu ifade etti.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
AFAD Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Sadi Ergin’den Vali Dr. Ozan Balcı’ya Ziyaret

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com