AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN TARIM BAKANLIĞINA ÇIKARTMA

featured

AK Parti Tokat Milletvekillerimiz, Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli ile görüşerek ilimizin tarım ve hayvancılık projeleri ile sulama ve taşkın koruma projelerini değerlendirdiler.
Bu kapsamda 21.10.2020 Tarih 31281 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 3099 no lu Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Bakanlık tarafından belirlenecek olan Mandacılık ve küçükbaş hayvancılık desteği verilecek illere Tokat’ımızın da dahil edilmesi görüşüldü.

MANDACILIK BİLGİ NOTU
İlimiz manda sayısı bakımından Ülke Genelinde 4. sıradadır. İlimizde 2018 de tamamlanan ve halen aktif olarak üretim yapan Damızlık Manda Düvesi Üretim İstasyonumuzda manda düvesi üretimi ve satışları devam etmektedir. Yerel imkânlarla yapılan projelerle 3 yıldır kan tazeleme amaçlı manda boğası alımı yapılmakta ve ilimize uygun manda boğaları getirilerek uygun işletmelere dağıtılmaktadır. İlimizde ayrıca Halk Elinde Islah Projesi kapsamında 1846 adet anaç manda projeden yararlanmaktadır.
İlimiz Küçükbaş sayısında bölgede birinci sıradadır. İlimizde yapılan ve Ülke geneline yayılan “Köyümde Yaşamak İçin 1 Sürü Nedenim Var” Projesi Türkiye genelinde birçok ile örnek teşkil etmiş, her gün artan taleplerle 6.000’in üzerinde talep alınmış ve şartları yerine getiren 465’e yakın çiftçimize 41.000 küçükbaş hayvan dağıtımı yapılmıştır.

Pazar Çayköy’de geçtiğimiz günlerde fidan dikimi gerçekleştirilen Bağcılık projesine verilen destek için Tarım Bakanımıza hemşehrilerimiz adına teşekkürlerini ileten Milletvekillerimiz; Buğday, Kurufasulye, Nohut, Ayçiçeği, Patates, Çilek ve Yem bitkileri gibi bitkisel üretimin artırılması için ayrılan kaynağın artırılmasına yönelik taleplerini Bakan beyle paylaştı.
Devlet Su İşleri Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar kapsamında, Sulusaray Barajı, Aydınca Barajı, Arpaören Göleti, Çime Barajı ve Sokutaş Göletinin 2021 Yatırım Programına alınması görüşülürken proje ihalesi bekleyen baraj ve gölet yapımı işlerimiz, planlamasının yapılması beklenen gölet ve kapalı sulama işlerinin ihale aşamasına getirilmesi, taşkın koruma ve dere ıslahı çalışmaları değerlendirildi. DSİ Şube Müdürlüğümüzün makine ve araç parkının geliştirilmesi ve yenilenmesi ile ilgili araç talebi Bakan beye iletildi.
Tokat Milletvekillerimizin iletmiş olduğu talepleri dikkatle dinleyen Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli, toplantıda hazır bulunan Bakanlığımıza bağlı Genel Müdürlerimize gerekli talimatları vererek, Tokat ile ilgili taleplerin takipçisi olacağını, kısa zaman içerisinde taleplerin olumlu sonuçlandıracağını Milletvekillerimize iletti.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN TARIM BAKANLIĞINA ÇIKARTMA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com