takip et takip et
Manşet

4 Nisan 2021 - 12:23:59

ZİLE BELEDİYESİ AMBLEM YARIŞMASI

Zile Belediyesi kurumsal kimlik çalışmaları kapsamında yeni bir vizyon oluşturma anlamında Belediyeyi temsil eden bir amblem yapılmasını kararlaştırılmıştır. Zile’nin ve belediyenin tarihi, kültürel, folklorik ve coğrafi zenginliklerini en iyi şekilde yansıtan amblemin tespiti için ödüllü amblem yarışması düzenlenmiştir. Zile’nin tarihsel ve kültürel derinliğini ve farkındalığının ambleme yansıtılması için yarışmacılara öne çıkacak temalar yarışma şartnamesinde yayınlanmıştır. […]

Zile Belediyesi kurumsal kimlik çalışmaları kapsamında yeni bir vizyon oluşturma anlamında Belediyeyi temsil eden bir amblem yapılmasını kararlaştırılmıştır.
Zile’nin ve belediyenin tarihi, kültürel, folklorik ve coğrafi zenginliklerini en iyi şekilde yansıtan amblemin tespiti için ödüllü amblem yarışması düzenlenmiştir.
Zile’nin tarihsel ve kültürel derinliğini ve farkındalığının ambleme yansıtılması için yarışmacılara öne çıkacak temalar yarışma şartnamesinde yayınlanmıştır.
Buna göre
*Zile için marka değeri taşıyan Sezar’ın Zile’de söylediği “VENİ VİDİ VİCİ” SÖZÜ.
*Anadolu’daki tek yığma kale (Zile Kalesi ve Saat Kulesi)
*Zile’nin sivil mimarı değerleri
*Kamu mimarisi ve İslam sanatları
*Zile’nin folklorik zenginlikleri.
*Zile’de hüküm süren 12 medeniyet
*Üzüm asması ve kiraz
*Ay yıldız ve bayrak
Temalarının biri veya bir kaçı Zile Belediyesinin ambleminde kullanılabilecek. Ayrıca tasarımcılar tasarladıkları amblemin hikayesini, açıklamasını bir metin halinde jüriye sunacaktır.
Başvurular www.zile.bel.tr web sitesi üzerinden yapılacak. Belediye Meclisi’nden oluşturulan seçici komisyon ön elemeyi yaptıktan sonra, kayda değer bulunan tasarımlar belediye meclisinde oylanarak en yüksek oyu alan amblem Zile Belediyesi’nin amblemi olarak tespit edilecektir.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR