Tokat Valiliği ; 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNE YAPILAN ASILSIZ VE GEREKSİZ İHBARLARLA İLGİLİ DUYURU

featured
Gereksiz Meşgul Etme! Bir Felakete Sebep Olma!
Sıhhi, Polis, Orman Yangın, Jandarma, İtfaiye ve AFAD İhbar numaralarını tek çatı altında toplayan 112 Acil Çağrı Merkezi hattına zaman zaman asılsız ihbarlar gelmektedir.
İlimiz 112 Acil Çağrı Merkezinde 30 Eylül 2020 – 30 Eylül 2023 tarihleri arasında 1 milyon 781 bin 412 çağrı karşılanmış olup asılsız ve gereksiz çağrı oranı yüzde 78, 41 olarak gerçekleşmiştir.
Ancak, Müdürlüğümüzce yürütülen 112 Acil Çağrı Merkezinin tanıtımı ve farkındalığı faaliyetleri neticesinde bu oran, 2021 yılında %76,53’e, 2022 yılında %69,62’ye, ve 2023 yılı ilk dokuz ayında ise %58,29’a düşmüştür.  Her ne kadar yapılan tanıtım ve farkındalık çalışmaları sonucunda asılsız ve gereksiz çağrı oranında yıllara göre düşüş olsa da bu oranın hala yüksek olduğu değerlendirilmektedir.
Bu itibarla, toplam çağrı içerisinde yer alan asılsız ve gereksiz aramaların azaltılması, acil yardım talebinde bulunan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin teminine ilişkin taleplerinin daha hızlı karşılanması, yürütülen hizmetlerin daha etkin ve verimli olması, zaman ve kaynak israfının önüne geçilmesi amacıyla, çağrı merkezini asılsız ve gereksiz aramalarla meşgul eden numaralar tespit edilerek, ilgililer hakkında idari yaptırımlar uygulanmaktadır.
Tüm acil numaraları tek bir hatta birleştiren 112 Acil Çağrı Hattı’nı gereksiz yere meşgul etmek;  acil durumda ihbar vermek ve yardım talebinde bulunmak isteyen vatandaşlarımızın çağrı merkezine ulaşmasını engellemekle beraber acil durumda olan vatandaşlarımıza etkin hizmet vermeyi de geciktirmektedir.
Hayati önem taşıyan bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesini vatandaşlarımızdan önemle rica ederiz.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Valiliği ; 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNE YAPILAN ASILSIZ VE GEREKSİZ İHBARLARLA İLGİLİ DUYURU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com