Tokat Gazi Osmanpaşa Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliğiyle Çocuk Sağlığına Destek: “Huzur Şehri Tokat” Projesi

featured

Çat Şehit Adem GÖVCE İlkokulu Öğretmen ve Öğrencileri Sağlık Taramasından Geçirildi

Tokat’ın huzurunu sağlamak ve çocukların sağlıklı bir geleceğe adım atmalarını desteklemek amacıyla Tokat Gazi Osmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle önemli bir adım atıldı. “Huzur Şehri Tokat” Projesi kapsamında gerçekleştirilen sağlık taramaları, Tokat Merkeze bağlı Çat Kasabası Şehit Adem GÖVCE İlkokulu’nda başladı.

Etkinliğe, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Murat URFALIOĞLU, Üniversitenin Aile Hekimliği Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Elif ERDOĞDU CEYLAN, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE ekibinden Akın Kürşat YAĞCI ve birçok akademisyen katıldı.

Dr. Elif ERDOĞDU CEYLAN, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün Çat kasabası birinci sınıf öğrencilerinin sağlık taramalarını gerçekleştiriyoruz. Özellikle böyle dezavantajlı kurumlarda, merkezlerde öğrencilerin bazı sağlık durumları atlanabiliyor, gözden kaçabiliyor. Biz de bu amaçla göz, boy ve kilo kontrollerini yapıp obeziteye eğilimlerinin olup olmadığını araştırıyor ve ileride olası hastalıklara karşı ebeveynleri uyararak bir sağlık kurumu ile iletişime geçmelerini sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Okul Müdürü Sinan DOBAÇ ise, “Üniversitemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sağlık taramasının okulumuzda yapılmasından son derece memnunuz. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KIR’a ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Aile Birliği Başkanı Mehmet İSOT ise, “Tokat genelinde düzenlenen bu projenin ilkinin Şehit Adem GÖVCE İlkokulu’nda yapılmasından son derece mutluyuz. Rektör ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ederiz.” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Etkinlik kapsamında, Şehit Adem GÖVCE İlkokulu’nda eğitim gören 55 ilkokul öğrencisinin sağlık taramaları gerçekleştirildi. Bu önemli iş birliği, Tokat’ta çocuk sağlığının önemini vurgulayarak gelecek nesillerin daha sağlıklı bir yaşam sürmesine katkı sağlıyor.

 

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Gazi Osmanpaşa Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliğiyle Çocuk Sağlığına Destek: “Huzur Şehri Tokat” Projesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com