KONYARAY, ulaşımın ana omurgası olacak

featured

KONYARAY Banliyö Hattı Konya'ya Yenilik Getiriyor

Konyaray Banliyö Hattı Şehre Kazandırılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen KONYARAY Banliyö Hattı projesi kapsamında, Konya Gar-Kayacık Lojistik Merkezi arasındaki 17,4 kilometrelik ilk etap inşaat çalışmaları hızla ilerliyor.

Başkan Altay İncelemelerde Bulundu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Demiryolu Caddesi üzerinde devam eden KONYARAY Banliyö Hattı çalışmalarını yerinde inceleyerek son durum hakkında bilgi aldı. Başkan Altay, Konya'nın ulaşım altyapısını güçlendirmek adına yoğun çaba harcadıklarını belirterek, Meram Gar'dan başlayıp Kayacık Lojistik İstasyonu'na kadar olan ilk etapta inşaatın kesintisiz olarak devam ettiğini vurguladı.

Toplu Ulaşım Sorunlarına Çözüm Olacak

Başkan Altay, özellikle sanayi bölgelerindeki toplu ulaşım sorununun çözüme kavuşacağını belirterek, banliyö hattının Konya'nın ulaşımının önemli bir parçası olacağının altını çizdi. Proje kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Devlet Demir Yolları'nın koordineli şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Altay, KONYARAY projesinin tamamlanması için 2025-2026 yıllarını hedeflediklerini aktardı.

Teşekkürler ve İlerleyen Süreç

Başkan Altay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'na, Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü'ne ve emeği geçen herkese teşekkür ederek sahadaki çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti. Trafikte minimal etki yaratarak hızlı bir şekilde KONYARAY projesini tamamlamaya odaklandıklarını söyleyen Başkan Altay, şehre kazandırılan bu önemli eserin hayırlı olmasını diledi.

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın

2
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
KONYARAY, ulaşımın ana omurgası olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com