Engelli Bireylere Bakım Verenlere Yönelik Eğitim ve Destek Projesi ile Sağlıklı Bebek Mutlu Aile Projesi’nin Protokolü İmzalandı

featured
Valiliğimiz koordinesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Müftülüğü tarafından yürütülecek olan Engelli Bireylere Bakım verenlere Yönelik Eğitim ve Destek Projesi ile Sağlıklı Bebek, Mutlu Aile Projesinin protokolü Vali Numan Hatipoğlu ve taraflar arasında imzalandı.
Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokol töreninde projelerin tanıtımı yapıldı.
Vali Numan Hatipoğlu, Engelli Bireylere Bakım Verenlere Yönelik Eğitim ve Destek Projesi ile evde bakım yardımı alan vatandaşlara bakım verenlere yönelik yaptıkları hizmetle ilgili gerekli eğitimlerin verileceğini söyledi.  Vali Hatipoğlu, “Projemizi ile engelli bireylerimizin daha nitelikli bakım almasının sağlanması ve yine bakım verenlerin de doğru teknikler kullanarak kendi beden ve psiko-sosyal sağlıklarının korunması, manevi olarak desteklenmesini amaçlıyoruz.” dedi.
Sağlıklı Bebek Mutlu Aile Projesinde ise, ilimiz merkezinde ve ilçelerinde doğum yapan annelerin doğum sonrası sağlıklarının gözlemlemek ve korunacağını söyledi. Yeni doğan tüm bebeklerin her açıdan sağlıklı büyümesini sağlamak, mahremiyet konularında bilgi ve bilinç düzeylerini artırmak ve ekonomik sıkıntı çekenlerin Sosyal Ekonomik Destek hizmetinden yararlandırılarak anne ve bebeğin ihtiyaçlarının karşılanacağını kaydeden Vali Numan Hatipoğlu, her iki projede emeği geçenlere teşekkür ederek, hayırlı olmasını diledi.
Törene Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, İl Sağlık Müdürü Öner Nergiz, İl Müftüsü Vekili Mustafa Özdemir ve proje ekipleri katıldı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Engelli Bireylere Bakım Verenlere Yönelik Eğitim ve Destek Projesi ile Sağlıklı Bebek Mutlu Aile Projesi’nin Protokolü İmzalandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş