EĞİTİM-BİR-SEN 30. YIL VEFA BULUŞMASINDA ŞUBE ÖNCÜLERİYLE BİR ARADA

featured

Kuruluşunun 30. Yıldönümünde düzenlenen Vefa Buluşması programına Şube Başkanı Şaban Ceylan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Geçmiş Dönem Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Temsilciliği görevini üstlenmiş olan İlçe yöneticileri katıldı.
Ceylan: BAŞARIMIZI ÖNCÜLERİMİZE BORÇULUYUZ
Program açılışında konuşan Şube Başkanımız Şaban Ceylan, “Uzun yolların var oluş sırrını izleyenler değil sadece yürüyenler bilebilir. Her yol yolcusuna, bir durak, bir meşakkat ve bir murat verir. Mehmet Akif İnan, Erol Battal, Mithat Sevin başkanlarımızın da örnekliğini tüm teşkilata ve gelecek nesillere aktarmak, adını yaşatmak, yolunu sürdürmek adı “Vefa” ile özdeşleşmiş Eğitim Bir Sen olarak boynumuzun borcudur. Kuruluşundan bugüne il ilçe teşkilatlarımızda emek veren eski yeni tüm arkadaşlarımızın katılımıyla düzenlediğimiz “30. yıl Vefa Buluşması” programımıza katılan, katılamayan memnuniyet, mazeret bildiren onlarca dostumuza teşekkür ediyoruz. Biz dünden bugüne tarih şuuruyla yeniden mesuliyet alacak zamanın ruhuna uygun bilinçle yeni diyalektiği okuyacak bugünkü ödevlerimizi kuşanarak imkânlarımızı misyonlarımız için yeniden seferber edeceğiz” dedi.
“Başarımızı öncülerimize borçluyuz”
Şube Başkanı Ceylan, “ Örgütlü güçle yol almanın, gelenekten beslenerek geleceği aydınlatmanın, yeniyi inşa, değerlerimizi ihya, emek ve özgürlüğe dair soylu mücadeleyi sürdürme kararlılığının destanını yazan Eğitim-Bir-Sen’imizin 30. kuruluş yıldönümünde ‘Vefa Buluşması’ programımızda bir araya gelmiş bulunmaktayız. Kurucu Genel Başkanımız Merhum Mehmet Akif İnan’ın fikri zenginliği ve yol göstericiliği sadece sendikacı olarak bizlerin tavırlarına değil, sendikamızın kurumsal kimliğine, kültürüne, işlerine ve işleyişine de yansıdı. Birler, onlar ile çıktığımız ve eğitim çalışanlarının teveccühünü kazanıp yıllardır sahada yetkili sendika sıfatıyla hareket ettiğimiz bu noktaya kolay erişmedik. Başarımızı öncülerimize borçluyuz. Sendikamızın her kademesinde görev yapmış arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
KURULUŞ İLKELERİMİZDEN SAPMADAN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ
Çalışmalara bireyleri ötekileştirmeden tüm hızıyla devam edeceklerini kaydeden Şaban Ceylan, “Eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak, sorunlarını çözmek, kazanım elde etmek adına yaptığımız çalışmalar ile Türkiye’nin en büyük emek hareketi konumuna geldik. Haksızlıkların karşısında, mağdur ve mazlumların yanında yer aldık. Bundan sonra da kuruluş ilkelerimizden sapmadan, ötekileştirme yapmadan ve milletimizin yanında duruşumuzu bozmadan; kendi hizmet kolumuzda yetkili olmayı gelenekselleştirmiş bir sendika olarak da eğitim çalışanlarımızın akademik, kültürel, hukuki, mali, sosyal her anlamda yanlarında olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Tokat’ta yok denecek kadar az üye ile başlanan yolculukta büyük bir eşik atlanarak bugünlere gelindiğine dikkat çeken Kurucu Şube Başkanımız Prof. Dr. Ali Kasap, “Eğitim-Bir-Sen olarak bir yandan çalışanların haklarını savunurken, diğer yandan da antidemokratik uygulamalarla mücadele ettik. Türkiye’nin demokratikleşmesi, milletimizin, kamu görevlilerinin, eğitim çalışanlarının özgürlük alanlarının genişletilmesi konusunda çaba harcadık. 3 sene Şube Başkanlığı görevini yürüttüğüm Eğitim-Bir-Sen benim için ayrı bir değer taşıyor. Vefa buluşması vesilesiyle bir araya gelmemizi sağlayan Şube Başkanımız Şaban Ceylan’a, Yönetim Kurulu Üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Vefa Buluşmamızda öncülerimizle bir araya gelmenin mutluluğunu dile getirerek Üniversite Şube kuruluşu ve yapılan çalışmalar hakkında konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Tokat 2 No’lu Şube Başkanı Doç.Dr. Mehmet Demirtaş, “Bugünkü birlikteliğimizin yeni kazanımlara, yeni başarılara, daha güvenli ve daha adil bir dünyaya vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
Eski Şube Başkanlarımız Cemil Aslan, Bedrettin Mumcu, Cemil Çağlar ve geçmiş dönemlerde yöneticilik yapan teşkilat mensuplarımız anıları yad ettikleri ve tekrardan bir araya gelmenin mutluluğunu dile getirdikleri birer konuşma gerçekleştirdiler.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
EĞİTİM-BİR-SEN 30. YIL VEFA BULUŞMASINDA ŞUBE ÖNCÜLERİYLE BİR ARADA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com