takip et takip et
Manşet

9 Nisan 2020 - 15:34:34

BELEDİYE BAŞKANI EYÜP EROĞLU’NDAN MASKE VURGUSU

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ülkemizi etkisi altına alan ve giderek yayılan Koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Eroğlu açıklamasında maske kullanımına dikkat çekerek, tedbirlere riayet edilmesini özellikle vurguladı. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada; “Son zamanlarda dünyayı etkisi altına alan koronavirüs musibeti Tokat’ta bu virüsün bir an önce defolması, insanlarımızın sağlığı noktasında yeniden huzurla […]

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ülkemizi etkisi altına alan ve giderek yayılan Koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Eroğlu açıklamasında maske kullanımına dikkat çekerek, tedbirlere riayet edilmesini özellikle vurguladı.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada; “Son zamanlarda dünyayı etkisi altına alan koronavirüs musibeti Tokat’ta bu virüsün bir an önce defolması, insanlarımızın sağlığı noktasında yeniden huzurla yaşaması için önemli gayretler sarf ediyoruz.

Virüsün her geçen gün yeni ve farklı şekillerde insanlara bulaştığını göz önüne alarak, önümüzdeki birkaç haftada minimum seviyede bu süreci atlattığımızda belki dünyada virüsten en az etkilenen ülke olacağımızı görüyorum.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, tüm Bakanlıklarımız, bizler, sağlık kuruluşlarımız gerek sosyal medya aracılığı ile gerekse kamu spotları ile halkımızı bilgilendirmeye, süreci anlatmaya, an be an bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Bizler de Tokat’ta; belediye olarak, diğer kurumlarla işbirliği içerisinde elimizden gelen tüm çalışmaları yapmaktayız. Şehrimizin temizliğini önemsiyoruz. İnsanların yoğun olarak kullandığı alanları her gün gece-gündüz dezenfekte ediyoruz. Temizlik işleri ekiplerimiz çöpleri daha sık aralıklarla toplamaya devam ediyorlar.

Koronavirüsten korunmak için kişisel temizlik, izole ve teması kesmek bu sürecin en başında gelmektedir. Bu süreçte 65 yaş üstü hemşerilerimizin ve 20 yaş altı gençlerimizin hayatı eve sığdırmalarının yanı sıra, toplu ulaşım araçlarında alınan önlemler, çalışma alanlarının yeniden düzenlenmesi gibi tedbirler kısa sürede alınarak uygulamaya geçildi.

BAŞKAN EROĞLU: MASKESİZ DIŞARI ÇIKMAYIN

Maske takılması konusunda halkımızın daha dikkatli olması, toplu alanlarda maskelerin mutlaka takılması gerekmekte. Devletimiz maskeleri ücretsiz bir şekilde sizlere ulaştırıyor. Bizler de belediye olarak maskeleri vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam ediyoruz. Hemşerilerimizden ricamız maskesiz dışarıya çıkmamaları ve tüm tedbirlere uymalarıdır. Her bir birey kendini çok iyi şekilde izole ederek, temizliğine dikkat etmelidir.

Yardımlaşmanın dayanışmanın doruğa çıktığı günlerdeyiz. Merhamet etmeliyiz ki, merhamet bulalım. Bu anlamda akrabalarımızı, komşularımızı daha iyi gözetmeliyiz. Bu süreci birlikte atlatacağız. Dükkânları kapalı olan hemşerilerimiz var, başta devletimizin destekleri ile ve belediye olarak bu anlamda her kesin yanında olmaya devam edeceğiz ve bu süreci en iyi şekilde atlatacağız.

Bugünlerde geçecek, hep birlikte ve beraberce yeniden buluşacak, çok daha güzel işlere imza atacağız” dedi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR