takip et takip et
Manşet

15 Ekim 2020 - 11:10:57

BAŞKAN EROĞLU: “ALTYAPI’DA REKORA KOŞUYORUZ”

Tokat Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından yeni yağmur suyu, yeni kanalizasyon hattı ve içme suyu hat çalışmaları devam ediyor. Kış ayları öncesinde yağışlar başlamadan şehrin genel noktalarında yağmur suyu hat çalışmalarının tamamlandığını belirten Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, belediye tarihinin en büyük altyapı çalışmasının yapıldığını söyledi. Yağmur suyu hattı çalışmalarının devam ettiği Yeşilırmak Mahallesi […]

Tokat Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından yeni yağmur suyu, yeni kanalizasyon hattı ve içme suyu hat çalışmaları devam ediyor.

Kış ayları öncesinde yağışlar başlamadan şehrin genel noktalarında yağmur suyu hat çalışmalarının tamamlandığını belirten Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, belediye tarihinin en büyük altyapı çalışmasının yapıldığını söyledi.

Yağmur suyu hattı çalışmalarının devam ettiği Yeşilırmak Mahallesi Sanayi Sitesi bölgesinde çalışmaları teknik ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, 2020 yılında altyapıda da rekora imza attıklarını belirtti.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “2020 yılı gerek altyapıda gerekse asfaltta rekora koştuğumuz bir yıl oldu. Belediye tarihinin en geniş çaplı yağmursuyu hat çalışmalarını bu dönem içerisinde gerçekleştirdik. Sadece 2020 yılı içerisinde yaklaşık 30 Km içme suyu hattımızı yeniledik. 12 km yeni kanalizasyon hattı ve 5 Km’de yağmur suyu hattı çalışmalarımızı Eylül ayı itibariyle tamamladık.

Şuanda ekiplerimiz; Yeşilırmak, Semerkant, Kaleardı ve Sanayi bölgesinde 1200’lük yeni yağmursuyu hattı çalışmasına devam ediyorlar. Yine Yeniyurt Mahallesi’nde ise Q 300’lük korigatör borularla yeni kanalizasyon hattı deplase çalışmamız devam ediyor.

Şehrimizin bazı bölgelerinde ani yağışlar sonucu su birikintileri meydana geliyordu. İnşallah yapmış olduğumuz altyapı çalışmaları ile bunun önüne geçmiş olacağız. Altyapısını tamamladığımız bölgelerde yol düzenleme, kaldırım ve asfalt çalışmalarımızı da tamamlıyoruz. Bu süreçte gece gündüz çalışmalarını sürdüren ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Sanayi sitesi esnaflarını da tek tek ziyaret ederek, istek ve temennilerini dinleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, teknik ekibiyle birlikte şehrin dört bir yanında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR