ATAUZDER Haklarını Aramaya Devam Ediyor

featured

“Uzman Çavuşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılan atamaları 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5’inci maddesinin son fıkrası ile Uzman Erbaş Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülmektedir.”
3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5’inci maddesinin son fıkrasında ;
“Uzman Erbaşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 92’nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir.” denilmektedir.
Bu durumda Türk Silahlı Kuvvetlerinde en az 7 hizmet yılı süresini dolduran ve kendi isteği ile görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar Kamu Kurum ve Kuruluşlarının boş Memur Kadrolarına atanma hakkına sahiptirler.2016 yılından önce göreve başlayan ve 2 yıl görev yapmaya mutakiben bırakmak zorunda kalan Uzman Çavuşlarda hak kaybına uğramıştır. Bu Uzman Çavuşların KAZANILMIŞ HAKLARIDIR.Lakin hak sahibi binlerce Kahraman Uzman Çavuş Kazanılmış Hakları olmasına rağmen yıllardır Kamuda Memurluk Kadrolarına atanamamaktadır.Kamu kurum ve kuruluşları Atanma taleplerine Personel Alımı Yapmıyoruz, Atanabileceğiniz boş kadromuz yoktur, hizmetinize ihtiyacımız yoktur, personel giderlerimiz fazladır vb şeklinde cevaplar vererek olumsuz yanıt vermektedirler.
Yukarıda söz edilen kanun maddesinde atanma hakkında sadece usul belirtilmiş Vatan ve Millet için sahada canını ortaya koyarak görev yapan Kahramanların Atanma taleplerinin kurumlarca kabul edilmesi yönünde herhangi bir açıklama olmaması nedeniyle ve atama takdirinin Kurumların inisiyatifine bırakılması sebebiyle KAZANILMIŞ HAKKIMIZ olmasına rağmen ATANAMIYORUZ.
????Aynı üniforma altında terörle ve teröristlerle Kahramanca mücadele etmiş fakat Şehit ve Gazi olmuş Uzman Çavuslar 3173 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında;
-Şehit yakınları
-Gazi ve Gazi yakınları Devletimiz tarafından Yılın belirli aylarında Kamu Kurum ve Kuruluşlarının boş Memur ve işçi kadrolarına hak sahipliğinin tespitinden sonra kura ile atandırılarak istihdamları sağlanmaktadır. Bu mücadele de bir şekilde sağ kalıp silah arkadaşlarının kanını yerde koymayan ilerleyen süreçte bir şekilde mesleğinden ayrılan Uzman Çavuşlar ise bir başlarına ellerinde bir kanun maddesi ile kurum kurum gezip Atanabileceği Atanma başvurusunu kabul edebilecek yer aramaktadır.
????Yaşanan mağduriyetin bitirilmesi ve Kahramanların haklarının teslimi için bir defaya mahsus olmak üzere 3173 sayılı kanunda belirtilen atama şeklinde yada 6191 sayılı kanuna tabi Sözleşmeli Erlerin kamuda istihdamı yönünde hazırlanan yönetmelik benzeri bir yönetmelik ile kamuda ????Memuriyete Atanmalarının Devletimiz eliyle yapılmasını istiyoruz.Saygılarımla arz ederim.ATAUZDER GENEL BAŞKANI MUSTAFA GÜNDEŞLİ

6
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
1
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
ATAUZDER Haklarını Aramaya Devam Ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Yorum

 1. 27 Kasım 2023, 13:23

  #EskiUzmanÇavuşlar olarak teşekkür ederiz

  Cevapla
 2. 27 Kasım 2023, 13:26

  #eskiuzmançavuşlar ailesi olarak size çok teşekkür ediyorum

  Cevapla
 3. 27 Kasım 2023, 15:31

  #EskiUzmanÇavuşlar ve aileleri olarak bizlere verdiğinz destekleriinzden ötürü çok teşekkür ederim

  Cevapla
 4. #EskiUzmanÇavuşlar İNANDIK BAŞARACAĞIZ yıllarca dağlarda görev yapmış terörün gördüğü son yüz olmuş eski uzman çavuşların kanuni haklarıyla referanssız devlet eliyle atamaları için seslerine tercüman olduğunuz için teşekkür ederiz @ATAUZDER @gundes_46

  Cevapla
 5. #EskiUzmanÇavuşlar İNANDIK BAŞARACAĞIZ yıllarca dağlarda görev yapmış terörün gördüğü son yüz olmuş eski uzman çavuşların kanuni haklarıyla referanssız devlet eliyle atamaları için seslerine tercüman olduğunuz için teşekkür ederiz???????? @ATAUZDER @gundes_46

  Cevapla
 6. 27 Kasım 2023, 16:06

  #Eskiuzmançavuşlar Eski uzman çavuşlara verdiğiniz destekten dolayı ATAUZDER ailesi olarak teşekkür ederiz ????

  Cevapla
 7. EskiUzmanÇavuşlar Ve aileleri Adına destekleriniz için teşekkür ederim ????????

  Cevapla
 8. 27 Kasım 2023, 19:04

  #EskiUzmanÇavuşlar ın sesi olduğunuz için çoook teşekkür ederim.

  Cevapla
 9. 28 Kasım 2023, 10:19

  #EskiUzmanÇavuşlar İNANDIK BAŞARACAĞIZ memuriyet hakkımız ???????????????????????????????????????? destekleriniz için çok teşekkür ederiz ????????????????????????????????????????

  Cevapla
 10. 28 Kasım 2023, 14:27

  Eski uzman çavuşlara verdiğiniz destekten dolayı ATAUZDER ailesi olarak teşekkür ederiz ????

  Cevapla
meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com