Zinav Kanyonu’nun Ülke Turizmine Kazandırılması İçin Çalışmalar Başladı

featured
Vali Numan Hatipoğlu, doğa harikası Zinav Kanyonu’nun ülkemiz turizmine kazandırılacağını söyledi.
Reşadiye ilçesinde bulunan Zinav Kanyonu’na düzenlenen geziye katılan Vali Numan Hatipoğlu, doğa sporcularıyla birlikte kanyonda yürüyüş yaptı.
Kanyonda bulunan şelaleden serin sulara atlayan Vali Numan Hatipoğlu, Zinav Kanyonu’nun turizme kazandırılması noktasında yapılacak çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Vali Hatipoğlu, “Tabii Tokat’ın her tarafı ayrı bir tabiat harikası. Bunların en başında da Zinav Gölü ve Zinav Kanyonu geliyor. Zinav Kanyonu’nda daha önce gelememiştim. Bu vesileyle hem arama kurtarma birliklerimiz, hem UMKE ekibimiz, hem de yine doğa sporcularıyla birlikte bir gezi düzenledik. Bu gezi çerçevesinde burada ne yapabiliriz, burayı nasıl turizme kazandırabiliriz onunla ilgili bir değerlendirme yaptık. Bu kapsamda da önümüzdeki süreç içerisinde vatandaşlarımızın yürüyüş ve kullanımına nasıl açabileceğimizle ilgili olarak çalışmaları başlatacağız. Muhteşem bir tabiat.  Gerçekten çok etkileyici bir manzara. Bu manzarayı da ülkemize kazandırmak bu güzelliği ülkemiz turizmine kazandırmakta önemli bir hedefimiz olacak. Bu aynı zamanda çevreyi koruma anlamında da çeşitli tedbirleri almamız için bizim için bir değerlendirme çalışması olmuş oldu.” diye konuştu.
Vali Numan Hatipoğlu, kanyon gezisinin ardından Zinav Gölü’nü de ziyaret ederek tekne turu yaptı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Zinav Kanyonu’nun Ülke Turizmine Kazandırılması İçin Çalışmalar Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com