takip et takip et
Manşet

29 Ocak 2020 - 12:47:50

ZABITA, PAZAR YERİNDE ÜRÜN KÜNYE DENETİMİ YAPTI

Ticaret Bakanlığı tarafından tüketicilerin güvenli ürünleri almalarını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar devam ediyor. Bakanlık tarafından yayınlanan genelge ile sebze meyve perakende satışının yapıldığı zincir marketlerde, bakkallarda, manavlarda ve Pazar yerlerinde ürünlerde künye bulundurma zorunluluğu getirildi. 81 İlde Ticaret İl Müdürlükleri vasıtasıyla gerekli bilgilendirmelerin yapılması sonrasında da Zabıta Müdürlüğünce denetimlerin icra edilmesi Valiliklerce ilgili kurumlara tebliğ […]

Ticaret Bakanlığı tarafından tüketicilerin güvenli ürünleri almalarını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar devam ediyor. Bakanlık tarafından yayınlanan genelge ile sebze meyve perakende satışının yapıldığı zincir marketlerde, bakkallarda, manavlarda ve Pazar yerlerinde ürünlerde künye bulundurma zorunluluğu getirildi.
81 İlde Ticaret İl Müdürlükleri vasıtasıyla gerekli bilgilendirmelerin yapılması sonrasında da Zabıta Müdürlüğünce denetimlerin icra edilmesi Valiliklerce ilgili kurumlara tebliğ edildi.
Ürün künyelerinde; ürünlerin üretim yeri, cinsi, miktarı, hangi üreticiye ait olduğu, varsa sertifika bilgileri ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nca uygun görülen diğer hususları yazma zorunluluğu getirildi.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da Zabıta Müdürlüğü’ne verdiği talimatla Pazar yerlerinde hem etiket denetimi hem de yeni ürün künyesi ile ilgili esnaflara bilgi verilmesini sağladı.
Tokat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Pazar yerinde esnafların mağdur olmamaları için gerekli bilgi aktarımı ve denetimlerini sıklaştırdılar. Tokat halkının güvenli ürün tüketmesi için Zabıta Müdürlüğü ekipleri önümüzdeki günlerde de denetimlerine devam edeceği bilgisi verildi…

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR