Yerel seçimlerde ittifak olacak mı? İYİ Parti, CHP’ye kapıları kapattı

featured

İYİ Parti’nin yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapma konusundaki belirsizliği, Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu’nun yaptığı açıklamalarla daha net biçimde ortaya çıktı. Kavuncu, parti tabanının ve teşkilatların gelecek süreçte kendilerini ne olarak tanıtmak istediklerine odaklandıklarını vurguladı. Parti tabanının, kendilerini anlatma sürecini engelleyecek herhangi bir oluşuma sıcak bakmadığını da belirtti.Yerel seçimler öncesinde İYİ Parti’nin CHP ile ittifak yapma olasılığı merak konusu. Bu konuda önemli açıklamalarda bulunan İYİ Partili Kavuncu, seçimlerde parti tabanının ve teşkilatlarının kendilerini nasıl tanıtmak istediklerine odaklandıklarını söyledi. Kavuncu, “Parti tabanımız ve teşkilatlarımız, kim olduğumuzu anlatma arzusu ve isteğiyle seçime gidiyorlar. Kendi özgünlüklerimizi ortaya koymamızı engelleyecek hiçbir oluşuma sıcak bakılmıyor.” ifadelerini kullandı.

CHP’YE İYİ PARTİ’DEN KÖTÜ HABER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlere katıldı ancak mağlubiyetle ayrıldı. Bu sonuçların ardından parti içinde “değişim” ve “istifa” çağrıları yapıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere birçok isim, Kılıçdaroğlu’na karşı eleştirilerini dile getirdi. Bunun yanı sıra, CHP’nin genel seçimlerde ittifak yaptığı İyi Parti’den de olumsuz bir haber geldi.

“NE OLDUĞUMUZU ANLATACAK ŞEKİLDE SEÇİME GİTMEK İSTİYORUZ”

İyi Parti Teşkilat Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Milletvekili olan Buğra Kavuncu, Amasya İl Teşkilatı’nı ziyaret ettiği sırada yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Kavuncu’ya CHP ile yerel seçimlerde ittifak yapılıp yapılmayacağı sorulduğunda, parti tabanının ve teşkilatların buna istekli olmadığını söyledi. Kavuncu, konuyla ilgili şunları dile getirdi: “Genel merkezimiz henüz bir karar almadı, herhangi bir görüşme de yapmadı. İlerleyen dönemde en kısa sürede genel merkezimiz bu konuda bir karar alacaktır. İşbirliği olup olmayacağını bilemem. Ancak 30’a yakın il başkanlığında, parti tabanında ve teşkilatlarda, gelecek süreçte ne olmadığımızı değil, ne olduğumuzu anlatan bir şekilde seçime gitme isteği ve arzusu oldukça yüksektir.”Partimizin tabanının da sıcak bakmadığı herhangi bir oluşumla kendimizi anlatmaktan kaçınmayacağımızı burada net bir şekilde ifade edebilirim. Ancak nihai kararı, tabii ki partimizin ilgili organları verecektir. Bizim görevimiz, teşkilat başkanlığı olarak siz değerli teşkilat mensuplarının tabandaki düşüncelerini genel merkezimize ve genel başkanımıza iletmektir.

“OY ORANINI MUHAFAZA ETTİK”

Kavuncu’nun sözlerine göre, İYİ Parti’nin 2018 yılındaki oy oranını koruduğu belirtilmektedir. Ancak Kavuncu, daha yüksek bir oy oranı istediklerini ifade etmektedir. Kavuncu, seçmenin İYİ Parti’nin var olması, kalıcı olması ve güçlenerek devam etmesi gerektiği mesajını verdiğini belirtmiştir.Kavuncu, eğer İYİ Parti’nin daha farklı bir yaklaşım bekleniyorsa bunun üzerinde dikkatlice düşünülmesi gerektiğini söylemiştir. Sebeplerin anlaşılması ve buna göre geleceğin planlanması, çalışma sistematiğinin bu yönde düzenlenmesi gerektiğini vurgulamıştır.

“CHP’ye Kolaylıklar Diliyoruz”Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki değişim tartışmalarına da değinen Buğra Kavuncu, “Her parti kendi içinde mücadeleler yaşar. Başka bir partiye ait süreçler hakkında yorum yapmak veya beyanda bulunmak doğru olmaz. Cumhuriyet Halk Partisi’ne kolaylıklar diliyoruz” şeklinde konuştu.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Yerel seçimlerde ittifak olacak mı? İYİ Parti, CHP’ye kapıları kapattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com