YAŞLILAR HAFTASI MÜNASEBETİYLE TOKAT SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN HUZUREVİNE ZİYARET

featured

Sağlıklı yaşlanmanın sürdürülebilirliği; tanı ve tedavi hizmetlerinin uygun ve etkili sunumuyla eşzamanlı olarak bireylerin düzenli ve sağlıklı beslenmesi, uygun fiziksel egzersiz ve spor aktivitelerinde bulunması, yaşlıların ve aile bireylerinin sağlıklı yaşlanma konusunda farkındalık sahibi olmasıyla gerçekleşecektir. Yaşam kalitesini etkileyen faktörlere dair farkındalığın artırılması, sağlığı koruyucu ve geliştirici davranışlar kazandırılarak yaşlılarımızın yaşam kalitesinin artırılması amaçlanmıştır.

Fiziksel aktivite azlığı yaşlanma süreci ile oluşan fizyolojik değişiklikleri hızlandırır ve pek çok kronik hastalık sıklığını artırır. Fiziksel ve zihinsel sağlığın korunması, yaşam süresini ve yaşam kalitesinin artırılmasında fiziksel aktivitenin olumlu etkileri vardır.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında İl Sağlık Müdürü Dr. Öner NERGİZ, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Nilay ELİBOL ve Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birim Sorumlusu Dr. Gülcan BAŞARA’nın katılımları ile Tokat Huzurevi ziyareti yapılarak yaşlılarımıza çiçek takdim edilmiştir. Uzm. Diyetisyen Emel Çelik tarafından yaşlılara boy kilo ölçümü yapılarak beslenme danışmanlığı verilmiş ve tansiyon ölçümü yapılmıştır. Fizyoterapistler Şirin ÇIRAK ve Etem AKBAŞ eşliğinde yaşlılarımızla egzersiz yapılmış, sağlık çalışanlarımız Emel KARAKAŞ ve Uzm. Dr. Senem DİVRİK GÖKÇE ve Ahmet YILMAZ’ın Türk Halk Müziği dinletesi eşliğinde keyifli zamanlar yaşanmıştır. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Nilay ELİBOL ve Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birim Sorumlusu Dr. Gülcan BAŞARA, Halk Sağlığı Asistanı Dr. Hümeyra Yılmaz tarafından revirdeki hasta yaşlılarımız da ziyareti edilip sohbet edilmiştir.

 

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
YAŞLILAR HAFTASI MÜNASEBETİYLE TOKAT SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN HUZUREVİNE ZİYARET

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com