Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı

featured
Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için düzenlenen doğaya yem bırakma programına katıldı.
Valiliğimiz koordinesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı, Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlükleri işbirliğiyle Gıj Gıj Mevkiinde düzenlenen programda açıklama yapan Vali Dr. Ozan Balcı, memleketi insanıyla, doğasıyla, hayvanıyla sevdiklerini söyledi.
10 bin kg. yemin doğaya bırakıldığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bütün hayvanları önemsiyoruz. Bu kapsamda doğaya, vatandaşlara da güzel örnek olabilmek için yem bıraktık.” dedi.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Karla mücadelede devlet olarak jandarma, polisimiz, AFAD’ımız, Kızılay’ımız hazır ve nazırlar. Kamu hizmetlerini yürütürken yaban hayatını da unutmadık. Çünkü biz onlarla da beraber yaşıyoruz. Yaban hayvanları da bizim için çok önemli. Bugün de onlar için buğday, arpa ve diğer besinleri doğaya bırakıyoruz. Buradaki amacımız bir bilinç, duyarlılık oluşturmak. Bizim devletimiz, milletimiz merhametli, hayvanları da unutmuyoruz. Tokatlı hemşehrilerimizden de yaban hayatını unutmamalarını, hayvanları bu soğuk kış gününde yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Yaban hayatındaki hayvanlarımız, bizim dostlarımız, canlarımız. Onları yalnız bırakmıyoruz. Programda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.
Konuşmanın ardından Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindekiler doğaya yem bıraktı.
Programa İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Bahri Bostancı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü İhsan İkinci katıldı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com