Yükleniyor ..
Safatv

Voltran nedir? Voltran oluşturmak sözü ne anlama gelir ve nedir? Unutulmaz çizgi film Voltran ne demek?

2 ay önce088
Voltran nedir? Voltran oluşturmak sözü ne anlama gelir ve nedir? Unutulmaz çizgi film Voltran ne demek?

Voltran oluşturmak nedir? 1980’li yıllarda ekranlara gelen Voltran çizgi filmi o yıllara damgasını vuran ve hafızalarda yer eden bir çizgi filmdi. Çizgi filmde sıkça duyduğumuz ‘Voltran oluşturmak’ kelimesi herkesin ağzına dolanmıştı. Peki Voltran nedir, Voltran oluşturmak sözü nedir? sorusuna cevap arayan okuyucularımıza yardımcı olmak için haberimizde cevap aradık. İşte 1980’li yılların efsanesi Voltran ve Voltran […]

Voltran oluşturmak nedir? 1980’li yıllarda ekranlara gelen Voltran çizgi filmi o yıllara damgasını vuran ve hafızalarda yer eden bir çizgi filmdi. Çizgi filmde sıkça duyduğumuz ‘Voltran oluşturmak’ kelimesi herkesin ağzına dolanmıştı. Peki Voltran nedir, Voltran oluşturmak sözü nedir? sorusuna cevap arayan okuyucularımıza yardımcı olmak için haberimizde cevap aradık. İşte 1980’li yılların efsanesi Voltran ve Voltran oluşturmak ile ilgili ayrıntılar…

Voltran nedir ve Voltran ne anlama gelir? TIKLA ÖĞREN

Yüz hayvanın kralı beş aslan), 1980’li yıllarda televizyon için yapılmış bir dev robot konulu çizgi dizidir. Tam adı ise “Voltran:Evrenin Savunucusu”dur.

Daha sonra 1990’lı yıllarda tekrar üretilmiş ancak bu sefer Computer-generated imagery (CGI) tekniği kullanılmıştır.

http://cdn2.admatic.com.tr/showad/showad.js

Dizinin ana karakterleri 5 adet mekanik aslan robot ve bu robotları kumanda eden (pilot) 5 kahraman savaşçıdır. Her aslanın ayrı bir yeteneği vardır. Ancak bu 5 aslan bir tehlike anında bağımsız savaşabildikleri gibi bir araya gelerek dev bir robot olan Voltran’ı oluşturmaktadırlar.

Voltran nelerden oluşur?

Dizide voltran 5 kişilik bir ekipten oluşurdu. Bu takımdakiler 5 aslana sahipti. Siyah, mavi, yeşil, sarı ve kırmızı renkli bu aslanlar Princess Allura, Queen Merla,  Lance, Keith ve Hunk bu aslanları yöneten ekibin kahramanlarıydı.
Bir Japon çizgi filmi olan Voltran’da mavi aslan suyu temsil ederken, sarı aslan kayalıklardan, yeşil aslan büyük ormanlardan, kırmız aslan yanardağdan, siyah aslan ise madenlerden çıkardı.

Voltranı oluşturmak (nedir) ne demektir?

Dilimize de girmiş ve bir dönem popüler olmuş olan bu ifade, yukarıda belirttiğimiz 5 aslanın birleşmesi anlamına geliyordu. Birleştiklerinde baş ve gövde kısmını siyah aslan, sağ ve sol bacakları mavi ve sarı aslanlar oluştururdu. Kollar ise yeşil ve kırmızı aslanlardan oluşurdu. Voltran bu şekilde bir araya gelmiş olurdu.

Voltran ile ilgili bazı bilgiler

Japon çizgi filmi olduğunu söylemiştik. İlk başta bunu dünyaya yaymak gibi niyetleri asla yoktu. Bu yüzden ilk 2 sezon sadece Japonya’da yayınlandı.

Ancak, çizgi filmleri tanımlayan ilk dalganın doruk noktası olarak Voltran: Evrenin Savunucusu gösterilir. 1984’te çekilen dizi, Kral Zarkon ve Prens Lotor’un kötü güçleriyle savaşırken beş aslan robotunu ve pilotlarını ele alıyordu. İlk kez 30 yıl önce yayınlanan çizgi dizi, çeşitli ortamlarda yeniden çekildi. Son olarak çok beğenilen Netflix serisi Voltran: Efsanevi Savunma sayesinde 2017 yılında tekrar popülerlik kazandı.

Hikaye, Galaksi İttifakını yok etmek için güçlü bir armadayı birleştiren ve oluşturan Drule Supreme Council’in Kralı Zarkon ve Viceroy Throk’un mücadelesini konu aldı. Tehditleri durdurmak için, her iki Voltran evreninden gelen kahramanlar savaş verdi.

Kaynak: TGRT Haber

Paylaş Paylaş
fyurdakul
fyurdakul

Voltran nedir? Voltran oluşturmak sözü ne anlama gelir ve nedir? Unutulmaz çizgi film Voltran ne demek? konulu haberimizde Safatv olarak sizlere Voltran nedir? Voltran oluşturmak sözü ne anlama gelir ve nedir? Unutulmaz çizgi film Voltran ne demek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Voltran nedir? Voltran oluşturmak sözü ne anlama gelir ve nedir? Unutulmaz çizgi film Voltran ne demek? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?