takip et takip et
Manşet

27 Mart 2020 - 18:54:27

Vefa Sosyal Destek Grubu 24 Saat Hazır ve Nazır

Yeni Tip Koronavirüs (KCovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçları Tokat’ta “Vefa Sosyal Destek Grubu” tarafından karşılanıyor. Covid-19 salgınında virüsün bulaşıcılığının yüksek olması nedeniyle risk grubunda yer alan 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük, kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar […]

Yeni Tip Koronavirüs (KCovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçları Tokat’ta “Vefa Sosyal Destek Grubu” tarafından karşılanıyor.

Covid-19 salgınında virüsün bulaşıcılığının yüksek olması nedeniyle risk grubunda yer alan 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük, kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere ilde Valiliğimiz ve ilçelerimizde Kaymakamlıklarımız koordinesinde Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturularak ve Vefa İletişim Merkezi numaraları belirlendi.

Tokat’ta özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın, 155 ve 156 numaralı destek hatlarını arayarak ilettikleri temel ihtiyaçlarının temin edilmesi başta olmak üzere, tedavileri için hastaneye götürüp getirilmeleri, SGK işlemleri, ilaçlarının temin edilerek teslim edilmesi, maaşlarını çekebilmeleri için götürülüp getirilmeleri hizmetleri Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerimiz tarafından sağlanıyor.

Yürütülen çalışmalarla ilgili Vali Dr. Ozan Balcı yaptığı açıklamada şunları ifade etti.

“Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede başta Cumhurbaşkanlığımız olmak üzere bakanlıklarımız ve Valiliğimiz tarafından yürütülüyor.

Koronavirüs salgınında virüsün bulaşıcılığının yüksek olması nedeniyle birçok tedbir alındı bu kapsamda risk grubunda yer alan 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı olanlar vatandaşlarımızın ikametlerinden ayrılmaları kısıtlandı.

Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerimiz oluşturuldu. Ekiplerimiz 24 saat esasına göre çalışıyorlar. 155 ve 156 numaralı Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezini arayan ve kimsesi olmayan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları başta olmak üzere taleplerini karşılıyorlar.

Vatandaşlarımızı çok seviyoruz. Her zaman onların yanındayız. Vatandaşlarımızın sosyal mesafeyi korumalarını,  65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı vatandaşlarımızın kendilerini, sevdiklerini, Tokatlı hemşehrilerimizi ve ülkenizi düşünerek, evlerinden çıkmamalarını rica ediyoruz. Milli birlik ve beraberlik, toplumsal dayanışma içerisinde devlet millet ele bunun üstesinden geleceğiz.” dedi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR