Van’da Kahvaltı Yapılacak Yerler, Mekanlar, Salonlar

featured

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük kenti Van, ünlü kahvaltısıyla dikkat çekiyor. Kent merkezinde ve dışında kahvaltı keyfini yaşayabileceğiniz birçok mekan mevcut.

Kahvaltı Keyfi

Van kahvaltısının en belirgin lezzetleri arasında Van balı, gencirun, kavut, süt kaymağı, kavurmalı-sucuklu yumurta, yoğurt kaymağı, yayık tereyağı, cacık, farklı peynir çeşitleri ve zeytin bulunuyor. Şehir merkezinde 60’tan fazla kahvaltı salonu bulunsa da, Van’ın kahvaltı kültürüne ilk katkıyı Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Süt Evi yapmıştır. 1947 yılında Nusret Şahin ve Mehmet Emin tarafından açılan Süt Evi, kentin kahvaltı kültüründe önemli bir yere sahiptir.

Şehir Merkezindeki Kahvaltı Salonları

Bak Hele Bak

Kahvaltı denince akla gelen isimlerden biri olan Bak Hele Bak kahvaltı salonu, Beşyol şehir meydanından İskele Caddesi’ne doğru 5 dakikalık bir yürüyüş mesafesindedir. Geniş bir kahvaltı seçeneği sunan mekan, ancak yüksek fiyatlarıyla dikkat çekmektedir. Kişi başı 25 TL gibi bir ücretle kendinizi kahvaltı keyfine bırakabilirsiniz.

Kahvaltıcılar Sokağı

Van’ın merkezinde birçok kahvaltı yeri bulunmasına rağmen, bu yerlerin en önemlilerinden birkaçı Cumhuriyet Caddesi’nde yer alan Kahvaltıcılar Sokağı’nda faaliyet göstermektedir. Özellikle Sütçü Kenan, kahvaltı denilince akla gelen isimlerden biridir. Şehir merkezindeki konumuyla kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir mekan.

Şehir Dışındaki Kahvaltı Salonları

Van kent merkezi dışında bulunan en önemli kahvaltı mekanlarından biri, Edremit Yolu üzerinde yer alan “Sütçü” adlı kahvaltıcıdır. Bu mekan, Sütçü Kenan’ın bir şubesi olup, göz alıcı bir dekorasyona sahiptir.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Van’da Kahvaltı Yapılacak Yerler, Mekanlar, Salonlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com