takip et takip et
Manşet

15 Ekim 2020 - 11:29:14

Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı

Kaymakamlar Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yöntemiyle yapıldı. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda COVİD-19 salgını ile mücadelede alınan tedbirler ve denetimler ile Devlet yatırımları ve Valiliğimiz koordinesinde devam eden projelerle ilgili değerlendirmeler yapıldı. COVİD-19’la mücadele kapsamında alınan tedbirlerin sıkı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,mahalle denetimlerinin yapılacağını, maske, […]

Kaymakamlar Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yöntemiyle yapıldı.
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda COVİD-19 salgını ile mücadelede alınan tedbirler ve denetimler ile Devlet yatırımları ve Valiliğimiz koordinesinde devam eden projelerle ilgili değerlendirmeler yapıldı.
COVİD-19’la mücadele kapsamında alınan tedbirlerin sıkı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,mahalle denetimlerinin yapılacağını, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması noktasında vatandaşların sürekli bilgilendirileceğini, ekiplerin alanda olacağını kaydetti.
1 Yılda 100 Bin Koyun Projesi
Köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var projesi ile 5 yılda 500 bin koyun hedefiyle devam eden 1 Yılda 100 Bin Koyun dağıtımı kapsamında sürdürülen çalışmaları değerlendiren Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçilerimizin projeden faydalanmasını önemsediğini söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı,“Köylümüze ve çiftçimize destek veriyoruz, onların zenginleşmesine katkı sağlıyoruz. Tokat’ın hayvancılığına büyük katkısı olacak bu projeyi önemsiyorum. Projeden daha fazla çiftçimizin faydalanabilmesi için çalışmaları sıkı bir şekilde takip ediyoruz.” dedi.
Tarım Tokat kapsamında devam eden projelerin sıkı bir şekilde takip edileceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Toprağa, tarıma ve üretime dost olmak, tarımın ve üretimin artması için çalışmak demek. Çiftçinin üreticinin her zaman yanında olmak demektir. Ceviz ve meyve bahçeleri, seracılık, bağcılık, TKDK, DOKAP projeleri ve tüm ilçelerde kurulan kadın kooperatifleri projelerimiz de sıkı bir şekilde takip ediliyor.” diye konuştu.
“Vatandaşlarımızın Yanındayız”
Vali Dr. Ozan Balcı, ayrıca Sosyal Hızır Destek Hızır Tokat ekiplerinin maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmek kaydıyla sahada olduklarını belirterek, “Aç susuz, garip gureba vatandaşlarımız evlerinde ziyaret edip, Allah’tan başka kimsesi olmayan vatandaşlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi.
“Çocuklarımız Bizim Geleceğimiz”
Eğitim Tokat kapsamında sürdürülen projelere ayrıntısıyla önem verilmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için başlatılan tablet/bilgisayar ve kırtasiye seti kampanyası ile özel olarak ilgilenileceğini kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklarımız bizim her şeyimiz ve geleceğimizdir. Onların eğitimlerini önemsiyoruz ve desteğimiz tamdır.” dedi.
Köylerin alt yapısını güçlendirmek için devam eden İl Özel İdaresi ve KÖYDES yatırım çalışmalarını da önemsediğini ve sıkı bir şekilde takibinin yapılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Memleketimizin ve milletimizin imarı, ihyası ve inşası, vatandaşlarımızın hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak için hep birlikte aşkla, şevkle, merhametle yılmadan ve yılgınlık göstermemen çalışıyoruz.” dedi.
Toplantıya Vali Yardımcıları Osman Sarı ve Remzi Oğuz Yılmaz katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR