Vali Numan Hatipoğlu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

featured
Cumhuriyet’imizin ilanının 99. yıl dönümünü Milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
“Milletin kaderini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.” inancıyla başlayan Kurtuluş Savaşı’mızda  büyük bir mücadele veren kahraman ve fedakâr milletimiz zafere ulaşarak  Cumhuriyet’e kavuşmuştur.
Tarihi şan ve şerefle yazılı Asil milletimiz büyük yıkıntılar, uzun süren sefaletler, öldürücü ihanetlere rağmen her defasında fıtratının gereği olarak ayağa kalkmayı, küllerinden yeniden doğmayı başarabilmiştir. Bu da gösteriyor ki milli şerefi inşa eden milletin basireti, dirayeti ve hamiyetidir. Kendi bağrından çıkardığı kahraman evlatlarıyla Türkiye Cumhuriyetini kuran Türk halkı, Cumhuriyetin gerçek sahibidir. 99 yıldır olduğu gibi hiçbir güç, hiçbir zaman Cumhuriyet’imize zarar veremeyecektir.
Cumhuriyeti aziz kılan bir başka özellik ise onun “kimsesizlerin kimsesi” olmasıdır. Adaletin ve fırsat eşitliğinin halk tabanına yayılması Cumhuriyet sayesinde olmuştur. Bugün ülkemizin hangi köşesinde olursa olsun vatan evlatlarının yetenek ve emekleriyle ulaşamayacakları nokta yoktur. Cumhuriyetin gerçek sahibi de gerçek hamisi de millettir ve milletin her bireyi sahiplikte de hamilikte de eşit hak ve sorumluluklara sahiptir.
Vefa ve minnet borcumuz olan şanlı ecdadımız bize sadece kutlu miraslarına sahip çıkma ödev ve sorumluluğu bırakmışlardır. Biz de ömrümüzün son nefesine, kanımızın son damlasına kadar emanetlerini korumaya ant içmiş Türkiye Cumhuriyeti evlatlarıyız.
Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları başta olmak üzere; 99 yıldır Cumhuriyet’e katkı sunan atalarımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyor; ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.
Cumhuriyetin gerçek sahibi olan milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Vali Numan Hatipoğlu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com