Vali Numan Hatipoğlu’nun 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

featured
Cumhuriyetimizin 100. yılı coşkusunu yaşayacağımız 2022-2023 eğitim öğretim döneminin okuluna kavuşan öğrencilerimize, öğrencileriyle buluşan öğretmenlerimize, çocuklarının heyecanını paylaşan velilerimize; ülkemize ve milletimize hayırlı, uğurlu olmasını dilerim.
100 yıl önce kahraman ecdadımızın elde ettiği zaferin kaim ve daim olabilmesi eğitime bağlıdır. Bu bilinç ve kararlılıkla ülkemizin önceliği daima eğitim olmuştur. Temel değerlerine sahip, evrensel düzlemde fikren ve fiilen söz sahibi olabilen, günümüz ve geleceğe dair hedefleri ve donanımları olan; bedensel ve ruhsal gelişimini tamamlamış, sevgi ve hoşgörü kültürüyle yoğrulmuş, sorumluluk alabilen nesiller yetiştirmek gayesiyle sadece Milli Eğitim birimleri değil devletimizin tüm kurumları seferber olmuştur. “Bir ülkenin geleceğini inşa etmekten daha büyük bir projesi olamaz.” inancı gereği okullarımızın, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin daima yanındayız.
Devletimiz eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla okul binaları, sosyal tesisler; eğitim teknolojileri materyalleri, kitaplar, destekleyici kaynakları vs. gibi birçok imkânı ülke sathında kullanıma sunarken ilimizde de tarihinde görülmemiş iyileştirme ve yaygınlaştırma faaliyetlerine girişilmiştir. Sadece son iki yıl içerisinde 136 yeni okul binası yapılmış, 46 okulumuzda güçlendirmeye gidilmiştir. Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde inşaat ve güçlendirme çalışmaları hız kesmeden devam edecektir. Çocuklarımızın kolaylıkla erişebileceği kütüphane, bebek kütüphanesi ve kitaplıklar; spor salonları, sosyal etkinlik alanlarıyla ilimizin her köşesi donatılmıştır. Yardımcı kaynaklar, destekleyici materyaller ile çocuklarımızın eğitimleri desteklenirken; ilimizde sağlık, spor, kültür, üretim, kişisel gelişim ve toplumsal farkındalık alanlarının tamamını kapsayacak şekilde bir çok proje yürütülmektedir.
Öğretmenlik sevgi ve fedakârlık mesleğidir. Öğretmenlerimizin verdiği idealist ve insanüstü mücadelenin farkındayız. Onların huzur ve güvenlik içinde çalışmaları için tüm gücümüzle onlara destek olmaya devam edeceğiz.
Göz bebeğimiz olan çocuklarımız kendilerine sunulan imkânları hakkıyla değerlendirecek, lâyık oldukları güzel yarınlara inanç, kararlılık ve azimle hazırlanacaklardır.
Okul, sosyal çevre ve aileden oluşan sac ayaklarından birinin eksik olması halinde hedefe ulaşmanın zorlaşacağı bilinciyle ailelerimize büyük görevler düşmektedir. Değerli veliler, çocuklarımızın daima yanında olmanızı, kurumlarımızla saygı ve sevgi çerçevesinde, bilinçli bir şekilde işbirliği halinde kalmanızı son derece önemsiyoruz. Bir ailenin de birincil önceliği eğitim olmalıdır. Elbirliğiyle çalışırsak kutlu hedeflerimize ulaşmamız işten bile değildir.
Bu vesileyle İlköğretim Haftanızı kutlar, yeni eğitim öğretim yılımızın ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni eder, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerim.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Vali Numan Hatipoğlu’nun 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com