Vali Numan Hatipoğlu’nun 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

featured
Kurtuluş Savaşı’mızın lideri, Cumhuriyet’imizin kurucusu, her Türk evladının yol göstericisi, zor zamanların rehberi, aydınlık yarınların müjdecisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.
Milletler bağrından çıkardığı büyük şahsiyetlerle büyüklüğünü gösterir. Oğuz Kağan’dan Mete’ye, Kürşat’tan Attila’ya, Alparslan’dan Fatih’e sayısız cihangir ve dâhi yetiştiren yüce Türk ulusu 19. yüzyılın tartışmasız en büyüğü olan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kendisinin ve tüm mazlum milletlerin aydınlık çağını başlatmıştır. “En büyük felaket esir olmak değil, esareti kabul etmektir.” diyen Mustafa Kemal hürriyet inancı ve davasının evrensel sözcüsü ve çığır açıcısı olmuştur.  Türk kavramını salt ulus bağlamından alıp kültürel bir kimliğe, bağımsızlık inancına, evrensel sorumluluk ülküsüne taşıyan Atatürk, her söz ve eyleminde milli ruha vurgu yapmış, millet bilincinin yeni nesillere aktarılmasını dava edinmiştir.
84 yıldır O’nun aşıladığı bilinç ve kazandırdığı ruhla yetişen nesiller O’na olan vefa ve bağlılığını; ülkesine, milletine hizmet etmeyi en büyük onur kabul ederek O’nun emaneti olan bu kutlu devleti bir noktaya kadar getirerek göstermiştir.  Aynı inançla yetişecek yeni nesiller daha büyük hedeflere adım adım ilerleyecektir.
Büyük liderler kendileri için bir şey istemezler. Onların tek beklentisi çizdikleri hedefe ve istikamete inançla yürünmesidir. 10 Kasım o hedef ve istikametin hatırlanması için anlamlı bir vesiledir.
Biz O’nun bize önderlik etmesinden dolayı kendimizi 100 yıldır şanslı görüyoruz. 1938’de O’nu kaybetmedik. O’nun inanç ve fikirleriyle donanmış milyonlarca Türk olduğumuzu ve daha da çoğaldığımızı fark ettik.
2023’ün arefesinde O’nun hayalini inanç ve kararlılığımızla, vizyon ve somut adımlarımızla yaklaşmış olmanın vicdani huzurunu yaşıyoruz.
84 yıl önce aramızdan ayrılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nunla birlikte vatan savunması için canını ortaya koyan tüm silah arkadaşlarına rahmet diliyorum.
Aziz milletimiz var olduğu müddetçe ömrünü milletine adamış hiç bir ruh ölümlü olmayacaktır.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Vali Numan Hatipoğlu’nun 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com