takip et takip et
Manşet

25 Kasım 2020 - 15:02:45

Vali Dr. Ozan Ozan Balcı, Almus ve Reşadiye’de İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Ozan Ozan Balcı, Almus ve Reşadiye ilçelerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Almus’un Tozanlı Vadisinde Gebeli, Çaykıyı ve Kolköy’ünde Tarım Tokat kapsamında ceviz fidanı dikilmek üzere hazırlanan alanlarda incelemelerde bulunarak bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşlarla da bir araya geldi. Tarıma ve çiftçiye desteğin tam olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Gebeli, […]

Vali Dr. Ozan Ozan Balcı, Almus ve Reşadiye ilçelerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Almus’un Tozanlı Vadisinde Gebeli, Çaykıyı ve Kolköy’ünde Tarım Tokat kapsamında ceviz fidanı dikilmek üzere hazırlanan alanlarda incelemelerde bulunarak bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşlarla da bir araya geldi. Tarıma ve çiftçiye desteğin tam olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Gebeli, Çaykıyı ve Kolköy’de ceviz fidanı dikilecek 3 bin 500 dekar alanı 5 bin dekar alana çıkarıyoruz.  Tarımın ve çiftçimizin tam destekçisiyiz, her zaman yanındayız. Amacımız köylümüzü, çiftçilerimizi, üreticimizi zenginleştirmek. Tokat’ın bereketli ovalarında tarımsal üretimi artırmak. Ekonomiye katkı sağlamak. Tokat’ı tarımın başkenti yapmak.” dedi.
REŞADİYE ZİYARET VE MUHTARLARLA BULUŞMA
Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye ziyaretleri kapsamında Tozanlı Vadisinde uygulanacak Ceviz Fidancılığı projesine ilişkin Kuzgölcük, Güneygölcük, Gurbetli, Gülburnu, Eyüp, Özen, Esenköy, Abdurrahmanlı, Uğurlu, Dalpınar, Özlüce, Yoğunpelit, T. Fındıcak, İsmailiye ve Sazak köyleri muhtarları ile bir araya gelerek, istişarede bulundu.
TOKAT CEVİZLE KALKINIYOR
Vali Dr. Ozan Balcı, geçtiğimiz yıl 15 bin 287 dönüm arazide 245 bin ceviz fidanı dikildiğini anımsatarak, bu yıl halihazırda 17 bin 300 dönüm alana 250 bin ceviz fidanı dikim çalışmalarının devam ettiğini, gelecek yıl 300 bin ceviz fidanının yetiştirilip toprakla buluşturulacağını söyledi.
YOL ÇALIŞMALARI İNCELEMESİ
Reşadiye’nin Sazak Beli mevkiinde İl Özel İdaresi ve KÖYDES yatırımları kapsamında sürdürülen yol çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “İşçilerimiz, özellikle kırsal alandaki vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak için aşkla şevkle çalışıyor. Hemşehrilerimize hayırlı olsun.” dedi.
Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye Çakmak mevkiinde yapımı devam eden viyadüklü yol çalışmasını yerinde inceleyerek, bilgi aldı. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını belirten Vali Balcı, işçilere kolaylıklar diledi.
İL ÖZEL İDARESİ VE KÖYDES YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR
Vali Dr. Ozan Balcı, kırsal kesimde yaşayan vatandaşların hayatını ve yaşamını kolaylaştırmak, huzurunun ve refahının artmasına katkı sağlamak için; 2020 yılında, İl Özel İdaresi ve KÖYDES ödenekleri ile şu ana kadar; 14,3 kilometre Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt yol, 19,7 kilometre Silindirle Sıkıştırılmış Beton (SSB) yol, 35,7 kilometre kilitli beton parke yol, 46,1 kilometre 1.kat asfalt kaplama yol, 202,4 kilometre 2.kat asfalt kaplama yol, 18,5 kilometre yolda tesviye ve genişletme, 2000 kilometre yolda onarım (yama), 13 adet menfez, 1 adet yaya köprüsü, 177.200 metrekare köy içi kilitli parke, 122 adet içme suyu projesi, 63 adet kanalizasyon projesi, 62 adet sulama suyu tesisi projesi yapılarak, toplamda;  84 milyon 487 bin 121 TL harcama yapıldığını bildirdi. Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür eden Vali Balcı, “Tokat’ımıza, Tokatlı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Vali Dr. Ozan Balcı, inceleme gezisi ve ziyaretleri sırasında Reşadiye-Niksar arasında meydana gelen maddi hasarlı trafik kazasında olay yerine giderek, kaza yapan İranlı şoföre geçmiş olsun dileklerini iletti.
Ziyaret ve incelemelerinde Vali Dr. Ozan Balcı’ya, Almus Kaymakamı ve Reşadiye Kaymakam Vekili Sinan Korkmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin ve ilgiler eşlik etti.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR