takip et takip et
Manşet

8 Mart 2021 - 10:46:53

Vali Dr. Ozan Balcı’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Vali Dr. Ozan Balcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti. “Kadın yeryüzünde merhametin, şefkatin, sevginin ve fedakârlığın sembolüdür. Toplumsal yapımızın ve aile bütünlüğümüzün sağlanmasında, başarılı ve mutlu nesillerin yetiştirilmesinde en önemli paylardan biri de kadınlarımızındır. Kadın hakları konusunda dünya çapında verilen önemin artmasının sonuçlarından biri […]

Vali Dr. Ozan Balcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti.
“Kadın yeryüzünde merhametin, şefkatin, sevginin ve fedakârlığın sembolüdür. Toplumsal yapımızın ve aile bütünlüğümüzün sağlanmasında, başarılı ve mutlu nesillerin yetiştirilmesinde en önemli paylardan biri de kadınlarımızındır.
Kadın hakları konusunda dünya çapında verilen önemin artmasının sonuçlarından biri olarak 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kabul etmiştir. Günümüzde kadın haklarının uygulanmasında ulaşılan seviye, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen unsurlar arasında sayılmaktadır.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı sırasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında fedakarlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Türk kadınının dünyaya örnek teşkil edecek şekilde yetişmesi ve toplumsal hayat içerisinde yerini alması için döneminin en ileri adımlarını atmıştır. Türk kadınına verilen haklar Cumhuriyetimizin önemli kazanımlarından biri olmuştur. Eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alanda büyük başarılar ortaya koyan kadınlarımız, annelik gibi manevi rollerin yanında, bu gün toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır.
Kadının gücü Türkiye’nin gücü; Türkiye’nin gücü kadının kapasitesiyle orantılıdır. Kadının aklından, yeteneklerinden, yetilerinden ve üreticiliğinden yaralanmayan toplum vücudunun yarısı felç olmuş bir insan gibidir. Eğitimde, sağlıkta, adalet dünyasında, sanayide, hayatın ve yaşamın her alanında kadınlarımızın emeği, göz nuru, alın teri vardır. Kadınlarımızın olduğu her yerde huzur ve bereket vardır. Kadının elinin değdiği yerde nezaket, incelik ve sistemli bir işleyiş vardır. Memleketimizin imarında, ihyasında, ülkemizin  büyümesinde, güçlenmesinde kadınlarımız önemli rolü vardır.
Kadınlarımızın her alanda ilerlemesine, güçlenmesine, yücelmelerine, niteliklerinin arttırılmasına katkı sağlamaktan bizler de büyük mutluluk duyuyoruz. Onları desteklemekten onur duyuyoruz. Kadınlardaki inceliğin, zarafetin, güzelliğin, merhametin, adaletin tüm topluma yayılması toplumumuzun erkekleri açısından çocukları açısından önemlidir.
Bizler de İlimizde hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz projeler ve etkinliklerle kadınların girişimcilik ruhunu kazanarak, üreten, ekonomik yaşama daha fazla katılan bireyler olmaları için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle ilimiz ve ülkemizdeki tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.”

????????????????????????????????????


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR