Vali Dr. Ozan Balcı’nın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

featured
????????????????????????????????????
5 Aralık 1934’te ”Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı” veren yasanın kabul edilmesiyle ülkemizde her yıl 5 Aralık günü ”Kadın Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır.
Özelde ailenin genelde ise toplumun temelini oluşturan Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, devlet ve millet yapımızın odağında yer almış, aklıyla, zekasıyla, yetenek ve yetisiyle ekonomide, eğitimde, sağlıkta, ticarette hayatın ve yaşamın her alanında ilerlememizin ve gelişmemizin lokomotifi olmuştur.
Milletlerin  uygarlık yolunda gösterdiği ilerleme, kadına verdiği değer ile ölçülmelidir. Gazi Mustafa Kemal; “Bir toplum aynı amaca bütün kadınları ve erkekleri ile beraber yürümez ise ilerlemesine teknik olarak imkan ve bilimsel olarak ihtimal yoktur.” demek suretiyle Türk kadınına verdiği değeri ve kadının toplumların gelişmesinde ve ilerlemesindeki önemini vurgulamıştır.
Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in: “Cennet annelerin ayakları altındadır” hadisi şerifinin muhatabı olan bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.
Kadınlarımızın sahip olduğu bilgi, beceri, yetenek ve yetisinden faydalanmak, toplumsal hayatın tüm alanlarında hak, fırsat ve imkânlardan eşit biçimde yararlanmalarını ve güçlenmelerini sağlamak için Tokat’ta  kadınlarımıza yönelik bir dizi projelerimizi hayata geçirdik. Projelerimizden birisi olan Tokat’ın Gücü Kadının Gücü ile Tokat merkezde ve ayrıca her ilçede en az bir olmak üzere kurduğumuz ve Tokat Kadın Kooperatifleri olarak örgütlediğimiz toplam 14 kadın kooperatifi ile Tokatlı kadınlarımızın ürettikleri ürünleri dijital platformda piyasa ile buluşturuyor, onlara desteğimizi sürekli olarak devam ettiriyoruz.
Geleceği parlak, gelişmiş, kalkınmış, büyük bir ülke olma yolunda hızla ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinde ve geleceğinde kadınlarımızın yerinin büyük olduğu bilinciyle, fedakârlığın ve sevginin ana kaynağı olan kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü yürekten kutluyor, tüm saygıdeğer kadınlarımıza başarı, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.
????????????????????????????????????

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Vali Dr. Ozan Balcı’nın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com