takip et takip et
Manşet

22 Nisan 2020 - 15:00:11

Vali Dr. Ozan Balcı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Her anı eşsiz kahramanlıklarla dolu Kurtuluş Savaşımızı bizzat yürüten Gazi Meclisimizin açılışının 100. yıl dönümünü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi; kader birliği yapmış, istiklal ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır. İstiklal mücadelemizin […]

Her anı eşsiz kahramanlıklarla dolu Kurtuluş Savaşımızı bizzat yürüten Gazi Meclisimizin açılışının 100. yıl dönümünü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi; kader birliği yapmış, istiklal ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır.
İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi; milli birliğimizin, milli mutabakatımızın, milli egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur. Bu birlik ve beraberlik sayesinde zafere ulaşılmış; işgal altındaki topraklarımız, yeniden özgürlüğüne, bağımsızlığına kavuşmuştur.
İstiklal mücadelemizde eşsiz bir kahramanlık destanı yazan aziz milletimizin iradesini hayata geçirme yolunda sergilediği azim, başka milletlerin bağımsızlık mücadelelerine de ilham kaynağı olmuştur.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir..” sözleriyle tüm dünyaya duyurmuş, bu önemli günü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiş ve gelecek nesillere karşı olan sevgi ve güveninin bir göstergesi olarak, onlara demokratik, laik ve çağdaş Cumhuriyet’e sahip çıkma görevini vermiştir.
Sevgili Çocuklar,
Bundan sonra büyük ve güçlü Türkiye idealinin gerçekleştirebilmesi için kendinizi en iyi şekilde yetiştirmelisiniz. Bu uğurda bizlere düşen görevde, siz çocuklarımızın vatanı için çalışıp üreten, donanımlı, girişimci, ufku geniş, hayalleri ve hedefleri olan köklü, değerlerine bağlı  gençler olarak yetişmenizi sağlamaktır. Sizler Türk Milletinin ve Devletinin geleceği, sevinci ve ümit kaynağısınız.
Millet olarak inanıyoruz ki; sizler geleceğin müreffeh Türkiye’sini inşaa ederek barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceksiniz.
Bu duygu ve düşüncelerle siz çocuklarımıza armağan edilen ve mili iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.
Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu olsun.

????????????????????????????????????


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR