Vali Dr. Ozan Balcı’nın 10 Ocak İdareciler Günü Mesajı

featured
????????????????????????????????????
Vali Dr. Ozan Balcı, İdareciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti.
“10 Ocak 1971′ de Mülki İdare Amirleri sınıfının ihdası ile yapılan ilk mesleki toplantı başlangıç kabul edilmek suretiyle, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılında Genel Kurulunda alınan karar gereğince; 10 Ocak tarihi, “İdareciler Günü” olarak kabul edilmiştir.
Mülki İdare Amirliği; merkez ve taşrada vatandaşların her türlü sorunlarını, taleplerini ve ihtiyaçlarını tespit edip analiz eden, çözüm üreten, ekonomik, sosyal ve kültürel çalışmalar yapan, halkın mutluluğu ve refahı uğruna gecesini gündüzüne katan,  spordan sağlığa, eğitimden kültüre, turizmden asayişe, sanayiden sosyal hizmetlere kadar pek çok alanı ilgilendiren, mesai kavramı olmayan, gelişen olaylara ve ihtiyaca göre yoğun çalışmayı gerektiren çok önemli bir görevdir.
Mülki idare amirleri, görev yaptıkları yerlerde bir omuzlarında devletin ağırlığını taşırken, diğer omuzlarında vatandaşın sorumluluğunu ve vatandaşın huzurla sürdürebilecekleri hayatın yükünü taşırlar. Üstlendikleri bu görevi layıkıyla yerine getirmedeki başarıları, o beldedeki vatandaşlarımızın her zaman mülki idare amirlerimizin kapısını çekinmeden çalabilmelerine bağlıdır. Mülki İdare Amiri için en büyük mutluluk kaynağı vatandaşın bir güzel sözü, hayır duası ve iyi bir intiba bırakabilmesidir.
Hepimiz devletimizin ve milletimizin işini yapıyoruz. Milletimizin işlerini kolaylaştırmak için yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle, sevgiyle, merhametle ve adaletle çalışacağız.
Mensubu olmaktan büyük şeref duyduğum bu görevi fedakârca, sabırla yürüten idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Görevini onur ve şerefle tamamlayarak emekliye ayrılan idarecilerimize sağlık ve afiyetler dilerken, ebediyete intikal etmiş idarecilerimizi hayırla yad ediyorum. Tüm idarecilerimize üstün başarı ve kolaylıklar diliyorum.”

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Vali Dr. Ozan Balcı’nın 10 Ocak İdareciler Günü Mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com