Vali Dr. Ozan Balcı’nın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı-2021

featured
????????????????????????????????????

Tüm insanların doğuştan hür ve eşit olduğu hakikati üzerine bina edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 73 yıl önce bugün, 10 Aralık 1948 tarihinde ilan edilmiştir.

Ülkemizin de 6 Nisan 1949’da onayladığı İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, tüm insanların hiçbir ayrım gözetilmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, hür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduğunu ilan etmektedir.

İnsanlar arasında hiçbir zaman dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin onlara hür ve eşit bireyler olarak, insan onuru zedelemeden muamele etmek, insan hakları kavramının özüdür. İnsan hakları, çağdaş uygar toplumun temel özelliklerinden ve demokrasinin vazgeçilmez unsurlarındandır. İnsan haklarının korunması ve insan hakları bilincinin geliştirilmesi tüm insanlığın ortak görevidir.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturunu kendine ilke edinen Devletimiz; kucak açtığı milyonlarca insanı bağrına basmış; necip milletimiz de her türlü yardımı kendilerine fazlasıyla yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle insan hak ve özgürlüklerinin tüm yönleriyle korunup hayata geçirildiği bir dünyaya ulaşılması temennisiyle tüm insanlığın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

????????????????????????????????????

 

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Vali Dr. Ozan Balcı’nın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı-2021

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com