takip et takip et
Manşet

7 Mart 2020 - 13:05:05

Vali Dr. Ozan Balcı’dan Turhal ve Zile’de Şehit Aileleri Derneklerine Ziyaret

Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal ve Zile’de Şehit Aileleri Derneklerini ziyaret ederek, dernek başkanları ve üyeleri ile bir araya geldi. İlk olarak Turhal Şehit Aileleri Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, burada Dernek Başkanı Orhan Kılıç ve dernek üyeleri ile bir araya geldi. Vali Dr. Ozan Balcı, sohbet edip talep ve sorunlarını dinlediği […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal ve Zile’de Şehit Aileleri Derneklerini ziyaret ederek, dernek başkanları ve üyeleri ile bir araya geldi.

İlk olarak Turhal Şehit Aileleri Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, burada Dernek Başkanı Orhan Kılıç ve dernek üyeleri ile bir araya geldi. Vali Dr. Ozan Balcı, sohbet edip talep ve sorunlarını dinlediği dernek üyelerine “Devletimiz bütün kurumları ile sizlerin yanında, sizlerin hayatını kolaylaştırmak için hazır ve nazır.”dedi.

Daha sonra Turhal Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, Dernek Başkanı Arif Arıcı ve dernek üyeleri ile bir süre sohbet etti.

Devletimize, milletimize,  vatanımıza duydukları sevgiyi, canlarıyla ve kanlarıyla taçlandıran aziz şehitlere ve gazilere minnettar olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “ Milletimiz şehitlik mertebesine ulaşan kahramanlarımızı hiçbir zaman unutmayacaktır ve her zaman yanınızda olacaktır.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, son olarak Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Ziyaretinde Dernek Başkanı Himmet Atakol ve dernek üyeleri ile  sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, bir istek ve sorunlarının olup olmadığını sordu, taleplerini dinledi.

Milletimizin yüreğinde acısını hissettiği kahramanlarımızın ailelerinin devlet ve millet olarak her zaman yanında olduklarını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Şehit aileleri ve gazilerimize ve ailelerine müteşekkiriz. İnsanlar yatağında rahat uyuyorsa, tarlasında, bağında, bahçesinde işini yapıyorsa, esnaflarımız faaliyetlerini sürdürüyorsa bunları gazilerimiz ve şehitlerimize borçluyuz. Şehit ve gazilerimizin hiçbir zaman haklarını ödeyemeyiz. Bizim için şehitlik kutsal bir mertebedir. Şehitlerimiz ülkemizin ortak değerleri ve acı hepimizin ortak acısıdır. Şehit ailelerimizin fedakarlıklarını bizler asla unutamayız, kendilerine müteşekkiriz kapımız sizlere her zaman açık.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Gazilerimiz ülkemiz bölünmesin, bayrağımız dalgalansın, ezanımız okunsun, bu memlekette hür ve bağımsız bir şekilde yaşayalım diye uzuvlarını vermişler.  Şehitlerimiz canlarını vermişlerdir. Bunlar büyük fedakarlıklar. Türk milleti de büyük bir millet. Şehit aileleri ve gaziler de bizlere emanet. Biz hep birlikte büyük bir aileyiz. Şehit Aileleri ve gazilerimiz bizim ailemizin bir parçası. Onları sarıp sarmalamak, dertlerine derman olmak, sıkıntılarında yanlarında olmak, bizim asli görevimiz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz medar-ı iftiharımızdır. Milleti millet yapan değerlerdir.” diye konuştu.

Ziyaretlerde Vali Dr. Ozan Balcı, Türk Bayrağı hediye edildi. Vali Dr. Ozan Balcı, Bayrağı öperek alnına götürdü ve “Bizim bayrağımız rengini şehit kanlarından almıştır, kutsaldır. Bayrağımız göklerde şanla şerefle dalgalansın diye şehitlerimiz canlarını, gazilerimiz uzuvlarını feda etmişlerdir.” dedi.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapılan görüşmede, İdlib’de yürütülen Bahar Kalkanı Harekatına katılan kahraman askerlerimize ve tüm ordumuza destekler dile getirilerek başarılı olmaları için dualar edildi.

Şehit Aileleri Dernek Başkanları ve dernek üyeleri ziyaret ve destekleri nedeniyle Vali Dr. Ozan Balcı’ya teşekkür ettiler. Vali Dr. Ozan Balcı, şehit ailelerine ve gazilere kapısının her zaman açık olduğu vurguladı.

Vali Dr. Ozan Balcı ziyaretlerini Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Turhal Kaymakamı Zile Kaymakam Vekili Ali Gökay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mahmut Özdemir, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tokat Şubesi Başkanı Bilal Özmen, Türkiye Harp Malülleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şube Başkanı İbrahim Güleç ile birlikte gerçekleştirdi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR