Vali Dr. Ozan Balcı’dan Müjde

featured

Vali Dr. Ozan Balcı, Türkiye’de alanında bir ilk olan örnek proje Özel Eğitim Kampüsü’nde çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek 4 ilçeye daha özel eğitim anaokulu kazandırıldığını söyledi.

Tokat Valiliği koordinesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle Tokat merkezde geçtiğimiz aylarda temeli atılan Özel Eğitim Kampüsü’nün inşaatında çalışmalar devam ederken Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar, Erbaa, Zile ve Turhal’a da Özel Eğitim Anaokulu yapılacağının müjdesini verdi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Özel Eğitim Kampüsünde, hafif, orta ve ağır engelli çocuklarımız için hem anaokulu, ilkokul ve ortaokul hem de özel eğitim meslek ve uygulama okulu kazandırıyoruz. Bu anlamda Türkiye’deki ilk kampüs burası olacak. Onun için çok kıymetli. Buradaki bir çocuk için devlet her türlü hizmetini seferber ediyor. Tokat için de önemli bir hizmet olacak bu kampüs. Bu kampüsümüzde engelli çocuklarımız, başka bir şehre gitmeden her türlü eğitimi alabilecek.” dedi.

Engellilerimizin Dertlerini Dert Ediniyoruz
Engellilerin ve ailelerinin hayatını kolaylaştırmak için çalıştıklarını ve bu anlamda büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kampüsümüzde çeşitli engelli gruplarından öğrencilerimiz eğitim alacak. Engellilerimizin ve ailelerinin dertlerini dert ediniyor, problemlerini anlıyoruz.Onlara destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Her zaman onların yanındayız.” dedi.

Özel Eğitim Kampüsü ile engelli çocukların ve ailelerinin yaşamlarına değer katmanın hedeflendiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat merkeze 1 özel eğitim anaokulu, 1 özel eğitim ilkokulu, 1 özel eğitim ortaokulu, 1 özel eğitim iş okulu (meslek lisesi); Erbaa’ya 1 Özel Eğitim Uygulama Okulu ve 1 Özel Eğitim Anaokulu; Niksar, Zile ve Turhal ilçelerine de 1’er özel eğitim anaokulu kazandırılacağını ve Tokat genelinde özel eğitim anaokulu sayısının 5 olacağını söyledi.

Engellilerimizin hayatını kolaylaştırmak, eğitim hayatlarına değer kazandırmak için;
? Tokat merkeze;
☑️1 Özel Eğitim Anaokulu
☑️1 Özel Eğitim İlkokulu
☑️1 Özel Eğitim Ortaokulu
☑️1 Özel Eğitim İş Okulu (Meslek Lisesi)

?Erbaa’ya;
☑️1 Özel Eğitim Uygulama Okulu
☑️1 Özel Eğitim Anaokulu kazandırıyoruz.
? Zile’ye;
☑️1 Özel Eğitim Anaokulu kazandırıyoruz.

? Niksar’a;
☑️1 Özel Eğitim Anaokulu kazandırıyoruz.

? Turhal’a;
☑️1 Özel Eğitim Anaokulu kazandırıyoruz.

 

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Vali Dr. Ozan Balcı’dan Müjde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com