Vali Dr. Ozan Balcı, Zile’de İncelemelerde Bulundu

featured
Vali Dr. Ozan Balcı,  Zile ilçesinde devam eden devlet yatırımlarını yerinde inceleyerek bilgi aldı.
Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz’ü makamında ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı,  ilçenin genel durumu ile ilgili bilgi aldı.
Zile Yeni Hükümet Konağı’nı Gezdi 
Vali Dr. Ozan Balcı, yatırım incelemeleri kapsamında yeni yapılan Zile Hükümet Konağını da gezerek bilgi aldı.
Vali Dr. Ozan Balcı, “İlçemizde vatandaşlarımızın huzuruna ve refahına, çocuklarımızın ve gençlerimize gelişimine önemli katkılar sağlayacak yatırımlarımız hızla devam ediyor.
Hükümet Konağımız tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlarımıza daha etkin ve kaliteli hizmet veriliyor. İlçemize ve Zileli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Spor Yatırımları Devam Ediyor
Daha sonra Zile’de Spor Tokat yatırımları kapsamında devam eden yüzme havuzu ve Gençlik Merkezinde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, mevcut spor salonunu da gezdi.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Gençlik Merkezi ve yüzme havuzu çalışmalarımız hızla devam ediyor. Yeni Spor Salonu ve Güreş Eğitim Merkezi kazandırmak için planlama çalışmalarımız sürüyor.  Ayrıca okullarımıza bol bol voleybol ve basketbol sahası yapacağız.” dedi.
Zile İlçe Halk Kütüphanesi’ni Yeniliyoruz
Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki heyet Zile’de, yıkılarak yenisi yapılacak olan ilçe halk kütüphane alanını inceledi. Geçici olarak hizmet verdiği ilçe halk kütüphanesini de gezen Vali Dr. Ozan Balcı, burada ders çalışan ve kitap okuyan öğrencilerle sohbet ederek öğrencilere başarılar diledi.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Zile İlçe Halk Kütüphanesi Kültür ve Turizm Bakanlığımızın yatırım programında ihalesi yapacağız. Tokat Merkez, Reşadiye, Niksar, Başçiftlik, Almus, Artova, Pazar, Yeşilyurt halk kütüphanelerimiz yapılıyor. Erbaa ve Turhal kütüphanelerimiz için de hazırlıklarımız devam ediyor. Böylece tüm halk kütüphanelerimizi yenilemiş oluyoruz. Türkiye’nin ilk Müstakil Bebek ve Çocuk Kütüphanesini Tokat’a kazandırdık.” dedi.
Zile Kalesi’ni Restore Ediyoruz
Vali Dr. Ozan Balcı, inceleme ziyaretleri kapsamında Zile Kalesi’nde devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde gördü.
4 bin yıllık tarihe sahip, Anadolu’nun tek dolma kalesi niteliğindeki Zile Kalesi’nde devam eden çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Zile Kalesi Tokat’ımızın ve Zile’mizin tarihine tanıklık etmiş önemli bir kültürel değer. Valiliğimiz koordinesinde Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteğiyle iç mekanı restore ediyoruz. Dış mekan restorasyonu için de çalışmalarımız hızla devam ediyor. Hayırlı olsun.”
Zile Kalesi’ne müze fonksiyonu kazandırılması için ünlü Zela Savaşı’nın canlandırılacağı Veni Vidi Vici Kent Müzesi’nde devam eden çalışmaları ile ilgili de bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Valiliğimiz koordinesinde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA)’nın 610 bin lira desteği ile Veni Vidi Vici Kent Müzesi’nde devam eden çalışmalarımızı en kısa zamanda tamamlayacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.
Zile’ye Yatırımlarımız Devam Edecek
Vali Dr. Ozan Balcı, “Zile’ye Bilim Merkezi kazandırdık. Kapalı Spor Salonu ve Güreş Eğitim Merkezi yapacağız. Şeyh Nusrettin Türbesi’ni restore ediyoruz. Zile Tokat’ımızın önemli ilçelerinden birisi. Zileli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için, ilçenin imarı, ihyası ve refahı için hep birlikte aşkla, şevkle, yılmadan, yorgunluk göstermeden çalışıyoruz.” diye konuştu.
Vali Dr. Ozan Balcı’ya inceleme ziyaretlerinde Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz eşlik etti.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Vali Dr. Ozan Balcı, Zile’de İncelemelerde Bulundu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com