takip et takip et
Güncel

20 Ocak 2020 - 14:10:01

Vali Dr. Ozan Balcı Yazmacılar Hanında Çıkan Yangın Yerinde İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Ozan Balcı, geçtiğimiz günlerde çıkan yangında maddi hasara uğrayan Yeniyurt Mahallesindeki Tokat Sebze Hali yanında bulunan Yazmacılar Hanında esnaflarla bir araya gelerek yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu TESOB Başkanı Fehmi Çankaya ile Yazmacılar Hanında yangında zarar gören işyerinde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, […]

Vali Dr. Ozan Balcı, geçtiğimiz günlerde çıkan yangında maddi hasara uğrayan Yeniyurt Mahallesindeki Tokat Sebze Hali yanında bulunan Yazmacılar Hanında esnaflarla bir araya gelerek yangın bölgesinde incelemelerde bulundu.

Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu TESOB Başkanı Fehmi Çankaya ile Yazmacılar Hanında yangında zarar gören işyerinde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, esnaflara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Devlet olarak her zaman vatandaşların yanlarında olduklarını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Öncelikle büyük geçmiş olsun diyorum. Burada sadece mallarınız yanmadı, hatıralarınız da var, yaşanmışlığınız var. Hepimiz çok üzüldük.  Tek tesellimiz can kaybının olmaması. Kimsenin burnu kanamadı.  Kayıplarınızı devletimizin, milletimizin imkanları ile yerine koyarız.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Sizler sadece birer esnaf değilsiniz. Sizler aynı zamanda Tokat’ın kültürüne, turizmine, aşına, istihdamına, Tokat’ın tanıtıma katkı sağlayan birer sanatçısınız.  Türkiye’deki en önemli kültürlerden biri olan yazmacılık kültürünü yaşatan birer sanatçısınız. Biz de hep beraber elele vererek,  bu olayın üstesinden geleceğiz. Öncelikle size yer bulacağız. Esnaf arkadaşların zararları hemen tespit edilecek, bunları telafi yoluna gideceğiz.  Can kaybı olmaması tek tesellimiz. İnşallah sizi eski yerinize ve güzel günlerinize kavuşturacağız. Hepinize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum, üzüntünüzü paylaşıyorum, devletimizin milletimizin sizi ayağa kaldıracak gücü imkanı var.” diye konuştu.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR