Vali Dr. Ozan Balcı, Yatırımları Yerinde İnceledi

featured
Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal ve Pazar ilçelerinde devam eden devlet yatırımlarını yerinde inceleyerek bilgi aldı.
Turhal Hükümet Konağı İnceleme
Turhal Hükümet Konağı inşaatında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı,  Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerini daha etkin, kaliteli ve verimli kullanabilmesi için ilçelerimize yeni hükümet konakları kazandırıyoruz. Niksar, Turhal ve Başçiftlik Hükümet Konaklarımızın yapımı hızla devam ediyor. Erbaa, Reşadiye ve Almus Hükümet Konaklarımızı da önümüzdeki yıl yapacağız. Vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.
Turhal İHL Cami İnceleme
Turhal’da  hayırseverlerin desteğiyle inşaatı tamamlanmak üzere olan Turhal İmam Hatip Okulları Uygulama Camisinde incelemelerde bulunarak bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, ”Devletimizin ve milletimizin imkanları ile camimizi yapıyoruz. Emeği geçenlere ve hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.
Spor Tesisleri İnceleme
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında devam eden spor yatırımlarını da yerinde gören Vali Dr. Ozan Balcı,  yapımı devam eden 500 kişilik spor salonu  ve yarı olimpik yüzme havuzunda incelemelerde bulundu. Spor yatırımlarının en kısa sürede tamamlanarak spor ve sporcunun hizmetinde olacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tesislerimiz Tokat’ımıza, Tokatlı hemşehrilerimize, gençlerimize, çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun. Gençlik ve Spor Bakanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
Kütüphane İnceleme
Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal’daki incelemelerine İlçe Halk Kütüphanesi yapılacak alanla devam etti. Vali Dr. Ozan Balcı,  “100’ü Z-Kütüphane olmak üzere okullarımıza 250 kütüphane yaptık. Yeniden yapılan ve güçlendirilen 154 okulumuza daha Z-Kütüphane kazandıracağız. Kütüphanesiz okul kalmayacak.” dedi.
Tokat, Reşadiye, Niksar, Başçiftlik, Almus, Artova, Pazar ve Yeşilyurt’ta halk kütüphanelerinin yapımlarının devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Erbaa, Turhal ve Zile İlçe Halk Kütüphanelerinin de yenileneceğini belirtti.
Fen Lisesi İnşaatı İnceleme
Vali Dr. Ozan Balcı, okullarda yeniden yapım ve güçlendirme çalışmaları kapsamında Turhal’da yeniden yapılan Fen lisesi inşaatında incelemelerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, “102 okulumuzu yıkıp yeniden yapıyoruz. 52 okulumuzda güçlendirme yapıyoruz. Derslik sayısı yüzde 45 oranında yenilenmiş oluyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. ” dedi.
Kaz Gölü İnceleme
Vali Dr. Ozan Balcı, inceleme ziyaretlerine Pazar ilçesinde devam etti. Pazar’da Valiliğimiz koordinesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla yaptırılan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası Kaz Gölü Rekreasyon Projesi çalışmalarında incelemelerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, “Kaz Gölü, Pazar’ımızın, Tokat’ımızın bir değeridir. Devam eden çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak Kaz Gölü’nü turizme kazandıracağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Ballıca Mağarası İnceleme
Valiliğimiz koordinesinde OKA Güdümlü Projesi, İl Özel İdaresi eş finansmanı, Tabiat Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü desteğiyle Ballıca Mağarası rekreasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı,  “Türkiye’mizin bir değeri olan Ballıca Mağaramıza yaklaşık 10 milyonluk yatırımla bungalov evleri, kır lokantası, yöresel ürün satış merkezi gibi sosyal donatılar kazandırıyoruz. En kısa sürede bitireceğiz. Tokat’ımıza, memleketimize ve milletimize hayırlı olsun.” dedi.
Pazar Eski Hükümet Konağı İnceleme
Daha sonra Valiliğimiz koordinesinde restorasyonu devam eden Pazar eski Hükümet Konağında incelemelerde bulunarak çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Pazar eski hükümet konağımız ilçe halkımıza özellikle hanımlara, gençlere ve çocuklara hitap edecek şekilde restore ediliyor. Hayırlı olsun.” diye konuştu.
Esnaf Ziyareti
Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar ilçesinde ziyaretleri  kapsamında Pazar Kaymakamı Mesut Ateş ile Pazar esnafları ziyaret ederek sohbet etti. Vali Dr. Ozan Balcı, esnaflara hayırlı ve bereketli kazançlar diledi.
İncelemelere İlçe Kaymakamları ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe katıldı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Vali Dr. Ozan Balcı, Yatırımları Yerinde İnceledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com