takip et takip et
Manşet

16 Ocak 2020 - 15:51:14

Vali Dr. Ozan Balcı, Vakıf Aile Destek Merkezi’nde düzenlenen diploma ve sertifika törenine katıldı. 

Vali Dr. Ozan Balcı, Vakıf Aile Destek Merkezi’nde düzenlenen diploma ve sertifika törenine katıldı. Tokat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi’nde kadınlara yönelik düzenlenen  okuma yazma, Kur’an öğretimi, biçki-dikiş-nakış gibi çeşitli kursları tamamlayan kadınlara diplomaları ve sertifikaları törenle verildi. 2019 yılında hizmet vermeye başlayan kurs alan kadınlara kreş desteği de sağlayan 5 ayda […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Vakıf Aile Destek Merkezi’nde düzenlenen diploma ve sertifika törenine katıldı.
Tokat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi’nde kadınlara yönelik düzenlenen  okuma yazma, Kur’an öğretimi, biçki-dikiş-nakış gibi çeşitli kursları tamamlayan kadınlara diplomaları ve sertifikaları törenle verildi.
2019 yılında hizmet vermeye başlayan kurs alan kadınlara kreş desteği de sağlayan 5 ayda 18 farklı kurs ile 700’e yakın kursiyere hizmet sunan Aile Destek Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, kadınların yeteneklerini önemsediğini belirterek, onlara destek vermekten mutluluk duyduğunu ifade etti.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Burada hanımlarımızın yaptığı başarılı çalışmaları görünce çok mutlu oldum. Buradaki gayemiz, hanımefendilere hizmet verilmesidir. Buranın kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Kadınlarımızı önemsiyorum, onların akıllarından, zekalarından, yeteneklerinden daha çok yararlanmamız gerektiğine inanıyorum. Onlara destek vermekten, onların mutlu olmasından da büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.
Tokat’ta da çok güzel şeyler oluyor. Kadınlara yönelik olarak müthiş bir hamle yapıldı. Tokat merkezde değil bütün ilçelerinde ve bütün köylerinde halk eğitim kursları an az iki kat arttı, daha da artmaya devam edecek.” dedi.
Her alanda kadınlara verilen desteklerin devam edeceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Kadınlarımıza ve çocuklarına destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Burada çocuklar için güzel bir yer yapılmış. Buraları sadece beceri elde edilen yerler olarak görmüyoruz, buralar ayrıca sosyalleştiğiniz ve yeni şeyler öğrenerek, kendinizi geliştirdiğiniz geliştirme merkezler.” diye konuştu.
Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan konuşmaların ardından okuma yazma öğrenen 15, çeşitli kursları tamamlayan 100 kadına belgelerini takdim etti.
Programa İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gültekin Çakmak, eğitim camiası ile kursiyerler katıldı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR